Xperia 1 V مانند نسل قبلی دارای دوربین 12 مگاپیکسلی خواهد بود


هر سال قبل از رونمایی از مدل جدید سری اکسپریا 1، افشاگران ادعا می کنند که پرچمدار سونی حداقل در یکی از دوربین های خود به سنسور 48 مگاپیکسلی مجهز می شود، اما تاکنون هیچ یک از این شایعات به حقیقت نپیوسته است. این ادعا برای Xperia 1 V نیز مطرح شد، اما اکنون یک افشاگر می گوید اکسپریا جدید دارای یک دوربین 12 مگاپیکسلی است.

طبق گزارش NotebookKcheck، ظاهرا سونی قصد دارد از چهار دوربین با سنسور ۱۲ مگاپیکسلی در اکسپریا وان استفاده کند. پرچمدار جدید سونی به سنسور 1.4 اینچی (بخوانید یک به یک چهار) در دوربین اصلی خود مجهز شده است و دوربین فوق عریض دارای سنسور 1.2.5 اینچی است. در نهایت قرار است دوربین تله فوتو و دوربین سلفی به ترتیب از سنسورهای 1.2.9 و 1.2.4 اینچی استفاده کنند.

Xperia 1 IV از یک سنسور 1.7 اینچی در دوربین اصلی، یک دوربین 1.25 اینچی فوق عریض و یک سنسور 3.5 اینچی تله فوتو استفاده می کند. دوربین های به کار رفته در این گوشی مورد تحسین قرار گرفتند و عملکرد تصویربرداری بسیار خوبی از خود نشان دادند. Xperia 1 IV به سنسور 1.2.9 اینچی در دوربین سلفی خود مجهز شده است.

گوشی Sony Xperia 1 Mark 5 احتمالا با نمایشگر OLED 120 هرتزی با وضوح 4K تولید می شود. این گوشی ممکن است تابستان سال آینده وارد بازار شود.