“Windows Copilot” معرفی شد. دستیار شخصی هوش مصنوعی برای ویندوز 11


به گفته The Verge، هوش مصنوعی Windows Copilot می تواند محتوایی را که در برنامه ها می بینید خلاصه یا بازنویسی کند و حتی آنها را توضیح دهد. عملکرد این سرویس تا حد زیادی شبیه کادر گفتگو در بینگ چت است. این بدان معناست که کاربران می توانند سوالات مورد نظر خود را از هوش مصنوعی ویندوز 11 بپرسند.

Copilot قرار نیست مستقیماً نوار جستجو را در نوار وظیفه ویندوز 11 جایگزین کند. این ابزار به عنوان یک گزینه جداگانه به کنار نوار جستجو اضافه می شود (در سال های نه چندان دور دستیار صوتی کورتانا در ویندوز 10 نیز فضای اختصاصی داشت).

مایکروسافت تاکید کرده است که Windows Copilot یک “دستیار شخصی” است. در زمان رونمایی کورتانا، این شرکت این ابزار را «دستیار شخصی برای بهره وری» نامید.

از آنجایی که Copilot با ویندوز ادغام می شود، می توانید از سرویس بخواهید که “تنظیمات ویندوز را تغییر دهد تا بتوانید تمرکز کنید.” از طریق این دستورات متنی می توان کارهای مختلفی را انجام داد.

سرویس Windows Copilot مبتنی بر فناوری‌های مشابهی است که در بینگ چت استفاده می‌شود، بنابراین توسعه‌دهندگان می‌توانند افزونه‌های ساخته شده برای موتور جستجوی Bing یا ربات گفتگوی ChatGPT را به Windows Copilot اضافه کنند. همین موضوع باعث می شود قابلیت های هوش مصنوعی ویندوز 11 در طول زمان بهبود یابد.

در 6 ماه گذشته، مایکروسافت بارها به طور مستقیم و غیرمستقیم گفته است که هوش مصنوعی نقش برجسته ای در آینده ویندوز خواهد داشت. Panos Panay در اوایل سال جاری اعلام کرد که هوش مصنوعی هر کاری را که در ویندوز انجام می دهید را بازسازی می کند.

بسیاری از تحلیلگران بر این باور بودند که مایکروسافت رونمایی از قابلیت های مبتنی بر هوش مصنوعی را تا انتشار ویندوز 12 به تعویق می اندازد، با این حال، ردموندی ها آشکارا بیش از گذشته به هوش مصنوعی اهمیت می دهند.

مایکروسافت آزمایش عمومی سرویس Windows CoPilot را از ماه آینده آغاز خواهد کرد. در زمانی نامعلوم شاهد انتشار Copilot برای تمامی کاربران ویندوز 11 خواهیم بود.