Starheads: چرا برخی از مردم فکر می کنند از دنیای دیگری به زمین آمده اند؟


گروه جدیدی از مردم روی زمین وجود دارند که معتقدند بیگانه هستند. افراد ستاره یا Starseeds افرادی هستند که معتقدند از دنیای دیگری به زمین آمده اند تا به بهبود این سیاره کمک کنند و بشریت را به عصر طلایی سوق دهند، دوره ای پر از شادی، رفاه و موفقیت.

ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، اما جستجوی اینترنتی برای این عبارت بیش از 4 میلیون نتیجه را به همراه خواهد داشت، و افراد زیادی هستند که ویدیوهایی را در TikTok، Instagram و Facebook پست می کنند و معتقدند که از دنیای دیگری هستند.

بر خلاف ارواح زمینی که گفته می شود در زمین تناسخ یافته اند، اعتقاد بر این است که دانه های ستارگان از سیاره دیگری ظاهر شده اند تا در زمین متولد شوند. اعتقاد بر این است که دانه های ستاره مجرای بین قلمروهای الهی و زمین هستند و می توانند از طریق مراقبه بین کهکشان ها حرکت کنند. افراد ستاره نیز معتقدند که می توانند با استفاده از زبان نور ارتباط برقرار کنند. زبان نور نوعی ارتباط است که گفته می شود بر محدودیت های انسانی غلبه می کند و زبان روح است.

به نقل از وب سایت مکالمه، ایده توصیف شده به طور گسترده ای به نویسنده ای به نام برد استایگر نسبت داده می شود که درباره ناشناخته ها بسیار نوشت و علاقه شدیدی به زندگی بیگانه و فرازمینی ها داشت. استایگر در سال 1976 در کتاب خود با عنوان “خدایان دلواو این باور را مطرح کرد که برخی از مردم از قلمروهای دیگر سرچشمه می گیرند.

به گفته پیروان ایده افراد ستاره، راه های مختلفی برای تشخیص ستاره ها وجود دارد. این معیارها عبارتند از جستجوی معنا در زندگی و احساس تعلق نداشتن. معنوی بودن و داشتن حس شهود قوی نیز از ویژگی های ستارگان است. همچنین گفته می شود آنها همدل و حساس هستند و مشکلات جسمی و روحی بیشتری دارند زیرا روحشان به داشتن بدن انسان عادت ندارد. ستاره‌ها می‌خواهند به بشریت کمک کنند، اما زندگی روی زمین به آن‌ها فشار وارد می‌کند و با گذراندن زمان تنها، قدرت خود را به دست می‌آورند.

معتقدان همچنین می گویند که افراد ستاره تمایل به کشف و تجربه فرهنگ ها و قلمروهای جدید دارند که به آنها کمک می کند تا بینش جدیدی در مورد هستی به دست آورند. نمونه هایی از این موارد عبارتند از نظریه های جدید (توطئه) در مورد جامعه، مداخلات جامع بهداشتی، همراه با ایده هایی در مورد تمدن های باستانی و بیگانگان.

برخی از جنبه های توضیحات بالا ممکن است برای شما آشنا باشد. به عنوان مثال، بسیاری از افرادی که در جستجوی معنای زندگی هستند، احساس جابجایی یا عدم تعلق را گزارش می دهند. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که احساس تعلق کمتر به افسردگی مرتبط است. اما با توجه به اینکه هنوز هیچ حیات فرازمینی پیدا نشده است و هیچ مدرکی دال بر بازدید بیگانگان از زمین وجود ندارد، چه چیزی باعث می شود برخی از افرادی که چنین احساساتی را تجربه می کنند به این نتیجه برسند که باید سیاره را ترک کنند؟ آیا دیگران آمده اند؟

با «اثر فورر» یا «اثر بارنوم» آشنا شوید. نام این بیماری برگرفته از برترام فورر، روان‌شناسی است که برای اولین بار متوجه شد که افراد می‌توانند به راحتی با توصیف‌های مبهم از خودشان متقاعد شوند. به عنوان مثال طالع بینی را در نظر بگیرید.

مفهوم سوپراستارها شکلی از باورهای عصر جدید است. اصطلاح باورهای عصر جدید به اعمال معنوی جایگزینی اشاره دارد که در دهه 1970 رایج شد. اگرچه هر باور عصر جدید متفاوت است، همه فلسفه ها ویژگی های مشترکی دارند: آنها هستی را از دریچه جهان می بینند و بر معنویت و همچنین خود تمرکز می کنند. ویژگی های دیگر شامل تناسخ، کارما و امکان رسیدن به سطوح بالاتر آگاهی است.