QTUM یا ارز دیجیتال کوانتومی چیست؟ تاریخ و آینده


یکی از رفتارهای رایجی که در بازار ارزهای دیجیتال می بینیم، ارائه ارزهای دیجیتال توسط بلاک چین های اصلی است که به عنوان توکن های خود ظاهر می شوند. یکی از بلاک چین هایی که از این قانون پیروی می کند کوانتوم است. این بلاک چین با موتور مجازی اتریوم (EVM) بر اساس UTXO سازگار است و از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند.

ارز دیجیتال QTUM، توکن انحصاری این بلاک چین، با فناوری نوآورانه خود برای برنامه های غیرمتمرکز (DeFi) و اینترنت اشیا (IoT) بسیار مناسب است و امکان مشارکت در سیستم مدیریت این ارز رمزنگاری شده یکی از مزیت های جالب توجه است. سرمایه گذاران در ارز کوانتومی با توجه به توضیحات بالا در مورد این بلاک چین، در این مقاله سعی خواهیم کرد تا به معرفی ارز کوانتومی به همراه تاریخچه، بنیانگذاران، هدف از ایجاد، ویژگی ها، پیش بینی قیمت آینده و صرافی مناسب برای انجام معاملات در آن بپردازیم.

ارز دیجیتال کوانتومی

پروژه کوانتوم در سال ۲۰۱۷ به عنوان یک بلاک چین تاثیرگذار معرفی شد و توانست دو ارز دیجیتال محبوب بیت کوین و اتریوم را با بهره مندی از نیروهای متخصص ترکیب کند. این امر ساختار جدیدی را برای اجرای قراردادهای هوشمند در اختیار کسب و کارها قرار داد.

این بلاک چین یک پلتفرم منبع باز عمومی است که از مدل تراکنش بیت کوین استفاده می کند و انعطاف پذیری بیشتری در تراکنش های هوشمند دارد. این قابلیت ها بلاک چین Qtum را به دنیای واقعی متصل می کند و به کسب و کارها اجازه توسعه و سفارشی سازی آن را می دهد.

ارز دیجیتال Qtum توکن اختصاصی این بلاک چین است که برای کمک به امنیت شبکه، انجام تراکنش های هوشمند و به عنوان ابزاری برای اعطای حق مشارکت در پروژه استفاده می شود. ارز کوانتومی، QRC-20، ابزاری است که توسط توسعه‌دهندگان و صاحبان مشاغل در برنامه‌های غیرمتمرکز و تراکنش‌هایی که نیاز به هزینه گاز دارند، استفاده می‌کنند.

تاریخچه و هدف از ایجاد ارز کوانتومی

QTUM یک پروژه ارز دیجیتال است که توسط پاتریک دای، نیل ماهی و جردن ارلز تأسیس شده است. این پروژه با هدف استفاده مشترک از بهترین ویژگی های دو ارز دیجیتال محبوب بیت کوین و اتریوم برای راه اندازی پلت فرم قرارداد هوشمند آغاز شد.

به عنوان مثال، بیت کوین از قراردادهای کامل تورینگ پشتیبانی نمی کند، به همین دلیل است که Qtum این شکاف را پر کرد تا ماشین مجازی اتریوم را قادر به اجرای برنامه های غیرمتمرکز کند. این در حالی است که همان بلاک چین از کد اصلی بیت کوین برای حداکثر امنیت و ثبات در شبکه خود استفاده می کند.

Qtum همچنین سعی کرد ماشین های مجازی دیگر را برای پشتیبانی از سایر زبان های برنامه نویسی قرارداد هوشمند ادغام کند. اما یکی از چالش هایی که در مقابل این شبکه قرار داشت، ناسازگاری ایجاد شده در هنگام ادغام برخی چیزها در ساختارهای بیت کوین و اتریوم بود. به عنوان مثال، بیت کوین از مدل UTXO برای ردیابی مالکیت ارز دیجیتال استفاده می کند، در حالی که اتریوم، مانند بسیاری از شبکه های بلاک چین دیگر، از یک مدل مبتنی بر حساب برای سادگی بیشتر استفاده می کند.

بنیانگذاران ارز کوانتومی

بنیانگذاران ارز کوانتومی

همانطور که گفته شد، ارز کوانتومی در سال 2016 توسط پاتریک دای، جردن ارلز و نیل ماهی تاسیس شد. پاتریک دای عضو تیم علی بابا بود و قبل از اینکه رئیس بنیاد Qtum شود در شرکت‌های استخراج بیت کوین چینی Bitse Group و VeChain کار می‌کرد. جردن ارلز که از 13 سالگی به توسعه نرم افزار پرداخته است، رئیس شرکت ارل گری تک و رئیس صندوق ابتکارات قراردادهای هوشمند است. نیل ماهی با 20 سال سابقه در زمینه توسعه نرم افزار دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است.

لازم به ذکر است که توکن انحصاری شبکه کوانتوم برای اولین بار در سال 2017 توسط “آنتونی دی اوریو” بنیانگذار ارز اتریوم معرفی شد و در حال حاضر بنیانگذاران ارز Qtum توسط گروه بزرگی از Tencent، Alibaba، Bitcoin، پشتیبانی می شوند. اتریوم و … می گیرند. لازم به ذکر است این ارز رمزنگاری شده با 15.7 میلیارد سرمایه 5 روز پس از عرضه به پایان رسید.

آینده ارز کوانتومی

آینده ارز کوانتومی

در بازار ارزهای دیجیتال، دانستن وضعیت آتی توکن ها همیشه جالب است. به همین منظور در این مقاله قصد داریم پیش بینی هایی در مورد تغییرات قیمت این ارز در آینده انجام دهیم. طبق پیش بینی ها، ارز دیجیتال QTUM قطعا روند صعودی قیمت خود را تجربه خواهد کرد. برای اینکه بتوانید در شبکه کوانتومی تصمیم بهتری بگیرید، از احتمال تغییرات قیمت این ارز دیجیتال در سال های 2022 تا 2025 آگاه باشید.

قیمت ارز Qtum تا سال 2022

با توجه به اینکه زمان زیادی تا پایان سال جاری باقی نمانده و نوسانات زیادی در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد، احتمالا QTUM تغییر چندانی نخواهد داشت. هرچند برخی کارشناسان معتقدند این ارز ممکن است از مرز 28 دلار عبور کند.

قیمت ارز Qtum تا سال 2023

شبکه قابل اعتماد ایجاد شده توسط ارز کوانتومی می تواند قیمت این ارز دیجیتال را تا پایان سال 2023 به بیش از 35 دلار برساند.

قیمت ارز Qtum تا سال 2024

پیش بینی می شود این ارز تا سال 2024 به ارزش 42 دلار برسد. البته اگر همین الان آن را بخرید سرمایه گذاری شما سودآور خواهد بود.

قیمت ارز Qtum تا سال 2025

اگر پیش‌بینی‌های بلندمدت طبق برنامه‌های تیم توسعه QTUM درست باشد، احتمالاً تا سال ۲۰۲۵ قیمت این ارز دیجیتال از ۵۵ دلار فراتر خواهد رفت.

خرید ارز کوانتومی

در بازار ارز دیجیتال، وقتی از هر ارز صحبت می شود، موضوع تراکنش های آن بسیار مهم است. در مورد شبکه کوانتومی هم همینطور است و مراجعه به صرافی های مطمئن که از این ارز پشتیبانی می کنند و امکانات کاربری مناسبی دارند بسیار مهم است.

کوینکس یکی تبادل بین المللی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کند، به دلیل زبان فارسی، تحریم های معمول سایر صرافی های خارجی را ندارد و امکان احراز هویت در ایران را فراهم می کند. همچنین با وجود تجربه معاملاتی در محیط فارسی زبان، از کارمزد بالای صرافی های ایرانی در امان خواهید بود. نحوه ثبت نام در کوینکس شما می توانید آن را در اینجا ببینید.

حرف پایانی

شبکه کوانتوم به عنوان یک بلاک چین منبع باز عمومی، توکن خود را برای کمک به ایمن سازی شبکه و انجام تراکنش های هوشمند ایجاد کرد و به سرمایه گذاران حق مشارکت در سیستم مدیریت ارزهای دیجیتال را به عنوان مزیت داد.

ارز دیجیتال QTUM که ترکیبی از مدل معاملاتی UTXO بیت کوین و ماشین مجازی اتریوم است را می توان یکی از بهترین و امن ترین پلتفرم ها برای استفاده توسعه دهندگان و صاحبان مشاغل دانست. اگر قصد خرید ارز کوانتومی یا بهره مندی از تراکنش های سایر ارزهای دیجیتال در یک محیط فارسی زبان را دارید، می تواند صرافی کوینکس استفاده کنید

/ انتهای گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.