OpenAI از محبوبیت ChatGPT در بین مردم شوکه شده است


اگر شما هم مجذوب چت بات معروف OpenAI یعنی ChatGPT شده اید، جالب است بدانید که سازندگان این هوش مصنوعی دلیل محبوبیت بالای آن را نمی دانند.

یان لیکیکی از مدیران ارشد OpenAI در مصاحبه با MIT Technology Review گفت:

نشت او ادامه داد: «راستش را بخواهید، ما نمی‌دانیم چرا ChatGPT اینقدر محبوب است. او تنها کسی در OpenAI نیست که چنین احساسی دارد. زوج سام آلتمنمدیر عامل این شرکت به مطبوعات گفت که ChatGPT AI محصول وحشتناکی است.

شخصیت های دیگر مانند جان شولمن که یکی از بنیانگذاران OpenAI است، ساندیتی آگاروال محقق سیاست این شرکت و دانشمند تحقیقاتی هوش مصنوعی، لیام فدوس، نظر مشابهی در مورد هوش مصنوعی ChatGPT دارند.

شولمان او در مصاحبه اخیر خود با MIT گفت: “ما انتظار داشتیم چت ربات ChatGPT طرفدارانی در بین مردم پیدا کند، اما فکر نمی‌کردیم اینقدر محبوب شود.”

فدوس همچنین از شیفتگی مردم به چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT شگفت زده شد. آگاروال او همچنین اعتراف کرد که آنها آنقدر روی مدل های خود کار می کنند که گاهی اوقات فراموش می کنند که چقدر این فناوری ها می توانند برای دنیای واقعی شگفت انگیز باشند.

طعنه آمیز به نظر می رسد آگاروال این نشان می‌دهد که اگرچه ChatGPT تنها چند ماه است که در دسترس است، فناوری زیربنایی مدتی است که در دسترس بوده است.

مدل زبان بزرگ (LLM) بر اساس GPT-3.5 توسعه یافته است و این چارچوب مدتی پیش در دسترس عموم قرار گرفت.