Office و موتور جستجوی Bing با ChatGPT هوشمندتر و کاربردی تر می شوند


طبق گزارش‌های اخیر، مایکروسافت برنامه‌های بزرگی برای افزودن قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به برنامه‌ها و خدمات خود دارد. ظاهرا این شرکت می خواهد از امکانات ChatGPT در مجموعه آفیس استفاده کند تا کاربران بتوانند به راحتی متن های مورد نظر خود را تولید کنند. علاوه بر این، گفته می شود که استفاده از هوش مصنوعی در موتور جستجوی بینگ، امکان ارائه پاسخ های بهتر و کاربردی تری به درخواست های کاربران را فراهم می کند.

مایکروسافت از سال 2019 با OpenAI کار می کند و از آن زمان تاکنون یک میلیارد دلار در این پروژه سرمایه گذاری کرده است. همچنین، این همکاری شامل توافقی بین دو شرکت برای استفاده از زیرساخت ابری هوش مصنوعی Azure مایکروسافت برای آموزش GPT-3.5 بود. پلتفرمی که چارچوب اصلی برای پیاده سازی چت بات معروف ChatGPT است. به نظر می رسد پس از چندین سال همکاری، غول فناوری ردموند بالاخره از نتیجه این سرمایه گذاری استفاده خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات لو رفته، کاربران می توانند با ارائه چند دستور، متن مورد نظر خود را در آفیس تولید کنند. این ویژگی تا حدودی شبیه به عملکردی است که از قبل در آفیس وجود دارد. اما استفاده از قابلیت های OpenAI باعث افزایش قدرت این ابزار و تولید متون با کیفیت بالاتر می شود.

بر اساس گزارش Windows Central، مهندسان و محققان مایکروسافت بیش از یک سال است که بر روی ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای ایجاد ایمیل و اسناد مختلف کار می کنند. یکی از عناصر مهم این ویژگی حفظ حریم خصوصی است. مایکروسافت در هنگام کار با ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی سعی می کند از امنیت داده های مشتری اطمینان حاصل کند.