Neuralink تحت مدیریت ایلان ماسک به حمل و نقل مواد بیولوژیکی بدون ایمنی متهم شد


در این ایمیل ها کارکنان دانشگاه کالیفرنیا دیویس شکایاتی به Nuralink در مورد سوء مدیریت در نگهداری اجزای ایمپلنتی که قبل از خروج از دانشگاه مهر و موم و ضدعفونی نشده بودند، مطرح شد. قوانین فدرال حکم می کند که حمل و نقل مواد خطرناک باید دارای نوع خاصی از بسته بندی با سه لایه مختلف باشد، از جمله دو محفظه ضد نشت و یک ماده قوی برای بسته بندی ایمن.

سوابق پزشکی به‌دست‌آمده توسط PCRM روی میمون‌هایی که توسط Neuralink زخمی شده‌اند، موضوع نگران‌کننده‌تری را نشان می‌دهند، زیرا ابزار آلوده ممکن است با باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک از جمله استافیلوکوک و کلبسیلا آلوده شده باشند که می‌تواند باعث ذات‌الریه، عفونت‌های جریان خون، مننژیت، کورینه‌باکتریوم و … ویروس هرپس نوع B باشد.

به همین دلیل، PCRM از وزارت حمل و نقل ایالات متحده خواست تا Neuralink را برای نقض احتمالی قوانین فدرال HAZMAT بررسی کند. (HAZMAT نمونه ای از مواد و ضایعات خطرناک است که تهدیدی اساسی یا بالقوه برای سلامت عمومی یا محیط زیست، به ویژه در حین حمل و نقل است.) این سازمان همچنین تاکید می کند که وزارت حمل و نقل ایالات متحده باید ایمن سازی تاسیسات Neuralink در کالیفرنیا را جدی و فوری انجام دهد. و تگزاس که در آن آزمایشات حیوانی هنوز ادامه دارد.

رایان مرکلی، مدیر پشتیبانی تحقیقاتی در PCRM، خاطرنشان کرد که آنچه در دانشگاه دیویس اتفاق افتاد، یکی دیگر از نظارت‌های Neuralink است که به نظر می‌رسد تمایلی به اصلاح اقدامات پرخطر خود ندارد. تخلفات نورالینک اکنون توسط دفتر بازرسی کل وزارت کشاورزی در حال بررسی است. در ماه دسامبر، PCRM از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) خواست تا Neuralink را به دلیل نقض مکرر پروتکل های آزمایشگاهی بررسی کند.