MSI مادربردهای سری B760 را برای گیمرها معرفی کرد


سال گذشته اینتل با عرضه چیپست پرچمدار Z790 توجه بسیاری از گیمرها را به خود جلب کرد. انتظار می رود امسال معرفی چیپست های B760 برای سیستم های بازی، رونق بیشتری را در این بازار ایجاد کند.

تیم Blue چیپست های خود را در سه سری Z، B و H تولید می کند. سری Z معمولا چیپست های برتر یا پرچمدار هستند که بیشترین پورت های ورودی/خروجی را ارائه می دهند (مانند پورت های Wi-Fi، SATA، پورت های M.2 و اترنت) و تنها مواردی هستند که امکان اورکلاک CPU را فراهم می کنند. این باعث می شود که سازندگان مادربرد یک ماژول تنظیم ولتاژ قوی تری را در سیستم های خود قرار دهند و از حافظه های سریع تری پشتیبانی کنند. علاوه بر این، سری Z تنها چیپست هایی هستند که توانایی تقسیم 16 خط PCIe پردازنده را به 2 اسلات 8 خطی برای تنظیمات گرافیکی پیشرفته تر دارند.

سری B چیپست های میان رده ای هستند که برای کاربران عادی طراحی شده اند. در این چیپست ها امکان اورکلاک پردازنده وجود ندارد و معمولا پورت های ورودی/خروجی کمتری نسبت به چیپست های سری Z دارند. سری H چیپست های اقتصادی اینتل هستند که تمامی مشخصات آن ها نسبت به دو سری قبلی ضعیف تر است. توجه داشته باشید که اگر قصد خرید پردازنده دارید، این محصول باید با چیپست مادربرد مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر یک پردازنده پرچمدار خریداری می کنید، چیپست مناسب باید حداقل از سری B باشد.