MIUI 14 با ویژگی های جدید و بهینه سازی های چشمگیر معرفی شد


شیائومی که در ابتدا قرار بود از نسل جدید پرچمداران اندرویدی خود یعنی سری 13 شیائومی به همراه نسخه جدید رابط کاربری سفارشی خود با نام MIUI 14 رونمایی کند، به دلایلی این رویداد را به تعویق انداخت. این شرکت چینی نیز امروز در مراسم معرفی مدل جدید گوشی های رده بالای خود، MIUI 14 را رسما معرفی کرد.

همانطور که شیائومی وعده داده بود، یکی از مهم ترین تغییرات MIUI 14 کاهش اپلیکیشن ها و سرویس های از پیش نصب شده روی این پوسته سفارشی است. به این ترتیب، این به‌روزرسانی احتمالاً سبک‌ترین و صاف‌ترین نسخه پوسته سفارشی این شرکت چینی تا به امروز است.

برنامه های سیستمی غیر قابل نصب MIUI 14

شیائومی اعلام کرد که MIUI 14 حافظه ذخیره سازی کمتری مصرف می کند. به عبارت دقیق تر، میزان حافظه مورد نیاز این آپدیت نسبت به نسل قبل کاهش یافته و از 16.9 گیگابایت در MIUI 13 به 13.09 گیگابایت رسیده است. علاوه بر این، نسخه جدید این پوسته اندروید حافظه دستگاه را به نحو احسن به فرآیندهای در حال اجرا اختصاص می دهد. همچنین، استفاده از حافظه برنامه ها و سرویس های سیستم را به شدت کنترل می کند.

علاوه بر این، MIUI 14 به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های سیستمی بیشتری را نسبت به قبل حذف کنند. به غیر از شماره گیر، مخاطبین، پیام ها، تنظیمات، مرورگر، دوربین، مدیر فایل و فروشگاه برنامه، کاربران می توانند سایر برنامه های سیستم را حذف کنند. یعنی حتی در صورت تمایل می توانید برنامه های پیش فرض ساعت، آب و هوا، گالری و … را حذف کنید.

این مقاله در حال بروز رسانی است…