Midjorin چیست؟ هر آنچه باید در مورد هوش مصنوعی بدانید (Midjourney).


Midjourney چگونه کار می کند؟

Midjourney در واقع یک ربات تعاملی است که از یادگیری ماشینی برای ایجاد تصاویری مبتنی بر متن استفاده می کند. ربات یک برنامه خودکار در اینترنت یا شبکه های دیگر است که قادر به برقراری ارتباط با سیستم ها یا کاربران است. این برنامه درخواست های متنی را دریافت می کند و آنها را به اثر هنری تبدیل می کند. نتایج به دست آمده بسیار چشمگیر است و اگر روش درست استفاده از Midjourney را بدانید می توانید آثار بسیار منحصر به فردی خلق کنید.

روش کار این برنامه به این صورت است که Midjourney از شما می خواهد که یک دستور متنی برای تولید تصویر وارد کنید و پس از چند ثانیه نتایج متفاوتی برای متن ورودی ظاهر می شود. همچنین ممکن است در تصویر خطاهایی وجود داشته باشد و مدل به دست آمده کامل نباشد. برای مثال، ممکن است دست‌ها یا سایر اشیاء پیچیده کاملاً شکل نداشته باشند و پس‌زمینه‌ها تار و گیج‌کننده باشند. اما تمام این مشکلات را می توان در مدل های دیگر یافت.

Midjourney کمی با سایر ابزارهای هوش مصنوعی متفاوت است. اگرچه می توانید مستقیماً در وب سایت شرکت ثبت نام کنید، برای استفاده از نرم افزار، باید Discord، یک برنامه چت مبتنی بر جامعه را دانلود و نصب کنید. پس از پذیرش در بخش بتا، به Discord Midjourney دعوت خواهید شد. اگر قبلاً از یک برنامه مشابه استفاده نکرده اید، این روند می تواند برای شما گیج کننده باشد. اما در ادامه این مقاله قدم به قدم نحوه کار با Midjourney را توضیح خواهیم داد.

نحوه کار با Midjourney

هر کسی که یک حساب Discord داشته باشد می تواند به سرور بتا Midjourney متصل شود و به صورت رایگان از آن استفاده کند. پس از رضایت از خروجی تصویر به دست آمده، می توانید ابعاد آن را تغییر دهید، دانلود کنید و یا برای خود ارسال کنید. همچنین می توانید مجموعه ای از تصاویر دیگر کاربران را در وب سایت Midjourney مشاهده کنید.

مرحله 1: با Discord به سرور Midjourney بپیوندید

همانطور که در بالا ذکر شد، هر کسی می تواند در صورت داشتن حساب Discord از Midjourney استفاده کند. اولین قدم برای ایجاد آثار هنری هوش مصنوعی، ایجاد یک حساب کاربری Discord است. پس از آماده شدن حساب، مراحل زیر را برای پیوستن به سرور بتا Midjorney دنبال کنید.

1. مطمئن شوید که به حساب Discord خود وارد شده اید.