Microsoft Defender احتمالاً به زودی به طور خودکار روی رایانه شما نصب خواهد شد


رایانه های شخصی ویندوزی به طور پیش فرض دارای یک آنتی ویروس داخلی به نام Windows Security هستند، اما مایکروسافت ابزار مستقل دیگری به نام Defender را برای مشترکین سرویس Microsoft 365 ارائه می دهد. این ابزار احتمالاً به زودی به صورت خودکار بر روی رایانه های ویندوزی نصب خواهد شد.

غول فناوری مستقر در ردموند جزئیات ویژگی های Defener را در ایمیلی به مشترکین Microsoft 365 ارائه کرده است. این شرکت در پایان یادداشت خود به نکته جالبی نیز اشاره کرده است:

برخی از کاربران توییتر از دیدن نصب کننده خودکار Microsoft Defender بر روی رایانه شخصی خود شگفت زده شده اند. جالب اینجاست که یکی از اسناد پشتیبانی مایکروسافت به این تغییر اشاره می کند و اشاره می کند که ابزار مورد بحث به زودی مانند مجموعه برنامه های معمولی مایکروسافت 365 بر روی رایانه شخصی شما نصب خواهد شد.

طبق گفته Neowin، برنامه Defender از اواخر فوریه 2023 در نصب کننده مایکروسافت 365 در دسترس خواهد بود. این بدان معنی است که وقتی برنامه هایی را از مجموعه Microsoft 365 بر روی دستگاه ویندوز خود نصب می کنید، Defender به طور خودکار همراه با سایر برنامه ها نصب می شود.

اگر اشتراک Microsoft 365 فعال دارید و قبلاً برنامه هایی را از این مجموعه نصب کرده اید، Defender Tool با به روز رسانی بعدی به طور خودکار روی سیستم شما نصب می شود.

برای استفاده از Defender کافیست نام آن را در منوی Start جستجو کنید و با حساب مایکروسافت خود وارد شوید.

نکته مهم این است که طبق Windows Security، شما نیازی به Defender در رایانه شخصی نخواهید داشت، اما این ابزار می تواند به بهبود سطح امنیتی رایانه شما کمک کند. علاوه بر این، این برنامه را می توان به طور مستقیم از فروشگاه مایکروسافت دانلود کرد.