Mac Mini M2 و MacBook Pro 2023 از خروجی 8K از طریق HDMI پشتیبانی می کنند


مک بوک پرو ام 2 پرو و ​​ام 2 مکس و مک مینی ام 2 و ام 2 پرو که به تازگی به صورت رسمی معرفی شده اند، امکانات جذاب بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهند. این کامپیوترها از اتصال سریع Wi-Fi 6E پشتیبانی می کنند و جالبتر اینکه مدل پایه مک مینی جدید با قیمت عالی 599 دلار به فروش می رسد.

به لطف سخت افزار به روز و قدرتمند خود، مک های جدید اپل اکنون امکان خروجی ویدیو بر روی نمایشگرهای خارجی با وضوح 8K را از طریق درگاه HDMI ارائه می دهند. اگرچه در حال حاضر استفاده از مانیتورهای 8K در بین کاربران چندان متداول نیست، اما پشتیبانی از این ویژگی را می توان تصمیمی آینده نگر تلقی کرد تا دارندگان مک بوک پرو 2023 و مک مینی M2 بتوانند در آینده بدون نیاز به استفاده از این قابلیت بهره مند شوند. کامپیوترهای خود را ارتقا دهند.

به گفته WccfTech، مک‌بوک پروهای 14 و 16 اینچی جدید و مک‌مینیس M2 با مانیتورهای 4K با نرخ تازه‌سازی 240 هرتز نیز سازگار هستند. اتصال به نمایشگرهای خارجی از طریق پورت Thunderbolt 4 نیز در این مک ها پشتیبانی می شود. قابل ذکر است که امکان اتصال همزمان چند نمایشگر 8K در این کامپیوترها وجود ندارد.