iOS 16.3 با تمرکز ویژه بر ویژگی های امنیتی منتشر شد


شب گذشته، اپل iOS 16.3 را برای دستگاه های مورد نظر منتشر کرد که به شما امکان می دهد Apple ID خود را با یک کلید امنیتی قفل کنید. این به‌روزرسانی ویژگی جدید حفاظت از داده‌های پیشرفته (رمزگذاری انتها به انتها) را برای ساکنان غیر آمریکایی نیز فعال می‌کند. اپل پیش از پایان سال 2022 در ایالات متحده، حفاظت از داده های پیشرفته را فعال کرده بود.

آپدیت جدید سیستم عامل آیفون تغییراتی را در تماس اضطراری، تصاویر پس زمینه جدید و پشتیبانی از نسل دوم هوم پاد را به گوشی های اپل اضافه می کند.

طبق گزارش The Verge، سال گذشته اپل یک ویژگی کلید امنیتی سخت افزاری را معرفی کرد که به شما امکان می دهد با کلیدهایی مانند Yubikey وارد حساب کاربری خود شوید. دومین ویژگی مهم اپل در سال 2022، رمزگذاری سرتاسر برای iCloud بود. با iOS 16.2، این ویژگی برای کاربران آمریکایی در دسترس قرار گرفت. به لطف به روز رسانی iOS 16.3، کاربران سایر کشورها اکنون به محافظت از داده های پیشرفته iCloud دسترسی دارند.

اپل می گوید در نسخه جدید iOS برای فعال سازی قابلیت تماس اضطراری، باید دکمه کناری را به همراه دکمه افزایش یا کاهش صدا نگه دارید. این تغییر از تماس های تصادفی با اپراتورهای اورژانس جلوگیری می کند. iOS 16.3 همچنین تعدادی از باگ های نرم افزاری را برطرف می کند.

سیستم عامل iOS 16.3 آیفون، سازگاری این گوشی را با اسپیکر هوشمند HomePod Mini افزایش می دهد، البته این سازگاری منوط به انتشار آپدیت جدید برای اسپیکر است. پس از انتشار به روز رسانی، HomePod Mini می تواند به عنوان یک سنسور دما و رطوبت ظاهر شود.

این احتمال وجود دارد که اپل به زودی macOS را با پشتیبانی از کلید امنیتی Apple ID به روز کند.

با رفتن به منوی تنظیمات، قسمت General و سپس Software Update می توانید آخرین نسخه iOS را روی گوشی خود نصب کنید.