Google Chrome 113 با بهبود تماس های ویدیویی و عملکرد گرافیکی وب بهتر منتشر شد


گوگل کروم همچنان محبوب ترین مرورگر جهان است. طبق آخرین آمار، این مرورگر 66.13 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است و سافاری اپل با سهم 11.87 درصدی در رتبه دوم قرار دارد. با این حال، رقابت در این بازار مانند هر بخش دیگری به نفع کاربران نهایی خواهد بود. بنابراین، همه مرورگرها به طور منظم با ویژگی های جدید و بهبود عملکرد فعلی به روز می شوند. اکنون گوگل نسخه 113 کروم را منتشر کرده است. این به روز رسانی از رمزگذاری ویدیوی AV1 با سرعت بالاتر پشتیبانی می کند و در نتیجه کیفیت تماس های ویدیویی تحت وب را بهبود می بخشد. علاوه بر این، WebGPU به صورت پیش فرض در نسخه جدید این مرورگر فعال است.

همانطور که گفته شد، Google Chrome 113 از رمزگذاری ویدیویی AV1 با سرعت بالاتر پشتیبانی می کند. علاوه بر این، عملکرد گرافیکی وب این مرورگر بهبود یافته است. گزارش کردن Gizmochina، این به روز رسانی با 15 اصلاح امنیتی اکنون برای لینوکس، مک و ویندوز منتشر شده است. در ادامه، برخی از تغییرات نسخه جدید گوگل کروم را بررسی می کنیم:

رمزگذاری ویدیوی AV1 سریعتر

کروم 113 سرعت رمزگذاری ویدیوی AV1 مبتنی بر پردازنده را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. این به‌روزرسانی برای همه برنامه‌های WebRTC مفید خواهد بود و امکان تماس‌های ویدیویی سریع‌تر و با کیفیت‌تر را فراهم می‌کند. پلتفرم Google Meet قبلاً کیفیت ویدیوی AV1 را تا 40 کیلوبیت در ثانیه آزمایش کرده است و ظرفیت آن را برای استفاده در شبکه‌هایی با پهنای باند محدود نشان می‌دهد.

CSS را به روز کنید

کروم 113 از ویژگی های جدید CSS پشتیبانی می کند.

پشتیبانی از مجموعه تصویر CSS

مرورگر کروم اکنون از مجموعه تصاویر CSS برای تعیین طیف گسترده ای از گزینه ها برای تصاویر در وب پشتیبانی می کند.

WebGPU را به طور پیش فرض فعال کنید

WebGPU جانشین WebGL است و اکنون به صورت پیش فرض در گوگل کروم نسخه 113 فعال شده است. این ویژگی عملکرد گرافیک های سه بعدی تحت وب را بهبود می بخشد که برای گیمرها و سایر کاربرانی که به گرافیک پیشرفته نیاز دارند بسیار هیجان انگیز است.

با نصب Google Chrome 113، کاربران می‌توانند از تماس‌های ویدیویی تحت وب سریع‌تر و با کیفیت‌تر، پشتیبانی بهتر از ویژگی‌های CSS و بهبود عملکرد گرافیکی وب بهره ببرند.