Google در 30 سالگی پیامک: اپل در همکاری در پروتکل ارتباطی RCS تردید دارد


در جدیدترین کمپین #GetTheMessage، گوگل می خواهد به اپل یک تکه زغال سنگ به عنوان هدیه کریسمس بدهد، مگر اینکه اپل RCS را قبل از تعطیلات کریسمس بپذیرد. (دادن یک تکه زغال سنگ برای کریسمس به معنای تنبیه شخص دریافت کننده هدیه است.)

به گزارش imore، امروز 3 دسامبر 2022، سالروز تولد پیام کوتاه یا سرویس پیام کوتاه است. استاندارد پیامک که بیش از 30 سال است به بشریت خدمت کرده است و گوگل بر اساس بیانیه ای که دیروز به همین مناسبت منتشر کرد، قصد داشت این سرویس را با همکاری اپل متوقف کند.

Neena Bodhiraja، مدیر محصول گروه Messages by Google، پستی را در وبلاگ رسمی این شرکت منتشر کرد و گفت که اپل شرکتی است که پذیرش پروتکل ارتباطی RCS را به تاخیر می اندازد. پروتکل RCS استاندارد جدیدی است که قرار است جایگزین پیامک شود. نینا بودیراجا ادامه داد:

اکثر گوشی های هوشمند در سراسر جهان از پروتکل RCS استفاده کرده اند. اما تنها یک شرکت وجود دارد که نمی خواهد این پروتکل را پیاده سازی کند و آن اپل است. اکنون، پس از 30 سال پیامک، زمان آن فرا رسیده است که یکپارچه به پروتکل RCS برویم.

گوگل کمپینی را راه اندازی کرده است تا اپل را مجبور به استفاده از RCS به جای پیامک کند. این شرکت در کنفرانس Google I/O Keynote 2022 امسال (اردیبهشت 1401) مستقیماً اپل را مقصر دانست و حتی چندین مدیر در بسیاری از مصاحبه ها و پست های منتشر شده در وبلاگ رسمی به این موضوع اشاره کردند. افزایش یافته است

در پست منتشر شده توسط خانم Neena Bodhiraja به مزایای بزرگ استفاده از پروتکل RCS به جای پیامک اشاره شده است که شامل رمزگذاری نظیر به نظیر، کیفیت بالای تصاویر و ویدئوها، نمایش تایپ فوری پاسخ، علامت خواندن پیام، نامگذاری مکالمات گروهی، افزودن و حذف مخاطبین. از چت های گروهی و ارسال پیام های متنی در Wi-Fi. همچنین خانم Neena Bodhiraja اشاره کرد که به زودی می توان از طریق طیف گسترده ای از ایموجی ها در برنامه پیام های گوگل واکنش نشان داد.

مدیر گوگل همچنین اضافه کرد که اکثر اپراتورهای تلفن همراه و تولیدکنندگان گوشی های هوشمند به جز اپل استاندارد RCS را پذیرفته اند. خانم بودیراجا می گوید که اپل در دهه 1990 با نپذیرفتن این استاندارد مشتریان خود را حفظ کرد.

مقاله مرتبط:

پروتکل RCS استاندارد SMS به روز شده است، در حالی که iMessage اپل، به عنوان سرویس پیام رسانی انحصاری این شرکت، تمام ویژگی های فهرست شده در RCS را بین دستگاه های آیفون ارائه می دهد. اما تبادل پیام بین گوشی های آیفون و اندروید همچنان بر روی پروتکل اس ام اس انجام می شود. با این حال امیدواریم اپل در اسرع وقت به درخواست گوگل پاسخ مثبت دهد تا تجربه استفاده از سرویس های پیام رسانی بین آیفون و اندروید برای همه بهتر شود.

نظر شما مخاطبان تیرازیس فایل در مورد پروتکل RCS چیست؟