Galaxy Z Fold 5 احتمالاً بدون S-Pen داخلی عرضه خواهد شد


ظاهرا سامسونگ در نظر دارد تغییرات متعددی را در گلکسی Zfold 5 ایجاد کند. اگرچه طبق گزارش های اخیر، این گوشی تاشو ویژگی ها و قابلیت های چشمگیری را ارائه خواهد کرد، اما به نظر می رسد برخلاف برخی شایعات، با قلم S-Pen داخلی عرضه نخواهد شد. .

برخی از طرفداران سری گلکسی زد فولد احتمالا از اینکه نسل بعدی این محصول از قلم S-پن داخلی بهره نخواهد برد، ناامید خواهند شد. سامسونگ با معرفی Galaxy Zfold 3 پشتیبانی از قلم را به این دستگاه اضافه کرد. ویژگی جذابی که زمانی نقطه قوت گوشی های سری گلکسی نوت بود و البته دارندگان گوشی تاشو رده بالای سامسونگ باید قلم را جداگانه خریداری کنند. S-Pen با دو نسل آخر Galaxy Z Fold به خوبی کار می کند، اما جای خاصی برای نگه داشتن آن در دستگاه وجود ندارد.

به گفته GizmoChina، سامسونگ برای ارائه قلم S-Pen داخلی در گلکسی Z Fold بعدی با چالش‌های متعددی مواجه شده است. به عنوان مثال با قرار دادن جای مخصوص برای قلم، ضخامت دستگاه افزایش می یابد که با نیاز به نازک بودن چنین فرم فاکتوری در تضاد است. البته می توان قلم S جدید با ضخامت کمتر تولید کرد اما این راه حل مستلزم صرف هزینه بیشتر است که منجر به افزایش قیمت نهایی نسل بعدی گلکسی زد فولد می شود. این چالش ها می تواند مهم ترین دلایلی باشد که سامسونگ را از ارائه قلم داخلی در Z Fold 5 منصرف کرده است.

سامسونگ روی راه‌هایی تمرکز کرده است که کاربران بتوانند استفاده از قلم S را در نمایشگر داخلی گلکسی زد فولد آسان‌تر کنند. به گفته یک منبع نزدیک به غول فناوری کره جنوبی، ساختار لولای جدید گلکسی زد فولد 5 و ساختار داخلی تکامل یافته آن، ارائه قلم داخلی در این محصول را دشوارتر کرده است.