Galaxy S23s ثبت نام می شود – Zoomit


با برگزاری رویداد Galaxy Unpacked 2023، طرفداران سامسونگ بیش از هر زمان دیگری منتظر ورود محصولات جدید این شرکت کره ای به کشور هستند. البته در بین تمامی محصولات، گوشی های جدید سامسونگ احتمالا افراد منتظر و مشتاق بیشتری دارند.

بعد از تجربه بدی که طرفداران اپل از رجیستر نشدن آیفون 14 در ایران داشتند و به دلیل عدم واردات تجاری این گوشی ها به کشور و رجیستر نشدن گوشی هایی که با رویه مسافری وارد ایران شده بودند، حالا سامسونگ. طرفداران همچنین نگران هستند که گلکسی اس 23، گلکسی اس 23 پلاس و گلکسی اس 23 اولترا به سرنوشت خانواده آیفون 14 دچار شوند و نتوانند گوشی های جدید برند مورد علاقه خود را خریداری و استفاده کنند.

پیگیری های تیرازیس فایل درباره موضوع رجیستری و واردات قانونی گوشی های خانواده سامسونگ گلکسی اس 23 از انجمن واردکنندگان موبایل و همچنین شرکت های واردکننده محصولات سامسونگ نشان می دهد که مشکلی برای واردات و رجیستری این گوشی ها وجود ندارد.

مهدی آبکاری، دبیر انجمن واردکنندگان گوشی موبایل، تبلت و لوازم جانبی در پاسخ به این سوال که آیا گوشی های جدیدی وارد ایران می شود، به تیرازیس فایل گفت: هر محصولی که قرار است وارد کشور شود باید آن را تهیه کند. مجوز واردات هنوز مجوز واردات سری گلکسی اس 23 صادر نشده است اما فکر می کنم امروز و فردا صادر شود مشکلی نخواهد داشت.»

یکی از شرکت های واردکننده محصولات سامسونگ به ایران نیز اعلام کرده است که گوشی های جدید این شرکت کره ای هیچ مشکلی برای واردات و رجیستری نخواهند داشت. به این ترتیب به نظر می رسد مجوز واردات این گوشی ها به زودی صادر شود و پس از آن این محصولات وارد کشور شده و فعال شوند.

با توجه به اینکه احتمالا گوشی های جدید سامسونگ بدون مشکل وارد ایران شده و قابل استفاده خواهند بود، به نظر می رسد مشکل واردات و فعال سازی فقط برای گوشی های جدید آیفون وجود داشته باشد.

تا امروز دلایل مختلفی برای عدم واردات و ثبت نام آیفون 14 اعلام شده است؛ در ابتدا مشکل تامین ارز برای گوشی های بالای 600 دلار به عنوان مشکل اصلی واردات گوشی های اپل اعلام شد و در صورت واردات گوشی های جدید سامسونگ در همین بازه قیمتی به کشور دیگر مشکل تامین و تخصیص ارز قابل حل نیست. به عنوان مانعی بر سر راه واردات تلقی می شود.

به نظر می رسد در صورت ورود گوشی های جدید سامسونگ به کشور باز هم ممنوعیت واردات محصولات آمریکایی به کشور مانع اصلی ورود سری جدید گوشی های اپل باشد. البته از زمان عرضه آیفون 14 و از همان روزهایی که اولین زمزمه ها مبنی بر عدم واردات این گوشی ها به کشور شنیده شد، امکان اتصال ماهواره ای این دستگاه ها به عنوان یکی دیگر از دلایل عدم واردات آن ها ذکر شد و ثبت. گوشی های خانواده گلکسی S23 سامسونگ از اتصال ماهواره ای برای ارسال پیامک اضطراری پشتیبانی نمی کنند.

حال اگر به قول انجمن واردکنندگان موبایل و شرکت های واردکننده محصولات سامسونگ، گوشی های گلکسی اس 23، گلکسی اس 23 پلاس و گلکسی اس 23 اولترا مجوز واردات بگیرند و رجیستر شوند، شکی نیست که موضوع واردات جدیدترین سری آیفون است. نه اقتصادی، بلکه در راستای مخالفت با ورود این برند آمریکایی است.