Exynos 2300 یک هسته اضافی برای بهینه سازی One UI خواهد داشت


طبق بسیاری از گزارش‌های اخیر، سامسونگ از اسنپدراگون 8 نسل 2 در سری گلکسی اس 23 به جای اگزینوس 2300 استفاده خواهد کرد، اما تاکنون نه این شرکت و نه کوالکام استفاده انحصاری از سیستم روی تراشه (SoC) اسنپدراگون را تایید نکرده‌اند. در نسل بعدی پرچمداران سری Galaxy S صحبت نکرده اند. برخی گزارش ها حاکی از آن است که غول فناوری کره جنوبی قصد دارد از نسخه سفارشی اسنپدراگون 8 نسل 2 با فرکانس بالاتر در پرچمداران بعدی خود استفاده کند. جزئیات بیشتری از Exynos 2300 اکنون در دسترس است.

طبق گفته افشاگری به نام Sto_denenkaitos در توییتر، Exynos 2300 شامل چهار هسته با کارایی بالا، چهار هسته کم مصرف و یک هسته ویژه است که وظیفه آن بهبود عملکرد One UI است. این هسته اضافی می تواند از نوع Cortex M باشد که برای اجرای روان نرم افزار طراحی شده است و به نظر می رسد که Exynos 2300 امتیاز 4500 را در بخش چند هسته ای بنچمارک Geekbench کسب کرده است.

یکی دیگر از افشاگران فناوری، OreXda، ادعا می کند که سامسونگ تیمی از مهندسان برتر خود را در سال 2020 گرد هم آورده است تا یک تراشه جدید از ابتدا بسازند. گفته می شود این تیم در حالی ایجاد شده است که توسعه Exynos 2100 در حال انجام بود و اولین سیستم روی تراشه آنها احتمالا در سال 2025 معرفی می شود. طبق گزارش Sammobile، سامسونگ با AMD و Google برای ساخت وارد همکاری شده است. تراشه مذکور نتیجه کار این تیم می تواند پایدارترین و بهینه ترین تراشه ای باشد که غول فناوری کره جنوبی تاکنون برای گوشی های گلکسی خود ساخته است.

مقاله مرتبط:

سامسونگ می تواند از پردازنده های گرافیکی AMD در تراشه اختصاصی خود برای سری گلکسی S25 استفاده کند. طبق شایعات، این پرچمدار سیستم روی تراشه احتمالاً شامل دو هسته قدرتمند Cortex X5، دو هسته Cortex A7xx، چهار هسته Cortex A5xx و یک پردازنده گرافیکی AMD مبتنی بر معماری RDNA3 خواهد بود. این تراشه می تواند یک واحد اضافی مانند Exynos 2300 برای بهینه سازی عملکرد One UI داشته باشد و امکان تغییر نام آن وجود دارد.

اگرچه انتظار می‌رفت سامسونگ تنها از تراشه‌های اسنپدراگون در سری گلکسی اس 23 استفاده کند، اما با گزارش‌های جدید مبنی بر استفاده از Exynos 2300 در برخی از مدل‌های این پرچم‌داران، ظاهراً این اتفاق نخواهد افتاد. این احتمال وجود دارد که این پردازنده وارد مرحله تولید انبوه نشود و طبق گزارشات، تیم تراشه سامسونگ در تلاش است تا Exynos 2400 سیستم روی تراشه را به گونه ای طراحی کند که بتواند عملکردی در سطح پرچمدار Snapdragon 2024 ارائه دهد. چیپس.

البته موارد ذکر شده در این مقاله هنوز به صورت رسمی تایید نشده است، بنابراین باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتری در این زمینه باشیم. در حال حاضر نمی دانیم هدف اصلی سامسونگ از سری گلکسی اس 25 چیست، اما شواهد نشان می دهد که تمرکز این شرکت بیشتر بر روی اسنپدراگون 8 نسل 2 در سری گلکسی اس 23 بوده و انتظار می رود اکثر مدل های این پرچمداران با سیستم روی تراشه مذکور راه اندازی خواهد شد. .