DxOMark عملکرد دوربین سلفی میت 50 پرو را همتراز با آیفون 14 پرو مکس می داند.


طبق آنچه گیزموچینا می نویسد، این موسسه DxOMark که دوربین گوشی های هوشمند را در تست های دقیق بررسی می کند، هواوی میت 50 پرو را به عنوان صاحب بهترین دوربین سلفی در گوشی های هوشمند انتخاب کرده است. گوشی رده بالای هواوی توانست در قسمت دوربین سلفی امتیاز 145 را دریافت کند. قبلاً DxOMark همین امتیاز را به آیفون 14 پرو مکس می داد.

میت 50 پرو از دوربین سلفی با سنسور 13 مگاپیکسلی و لنز دیافراگم af/2.4 استفاده می کند. این گوشی همچنین دارای دوربین سلفی ثانویه است که فرآیند اندازه گیری عمق صحنه ها را انجام می دهد. دوربین سلفی Mate 50 Pro دارای فاصله کانونی 18 میلی متری است و می تواند ویدیوهای 4K با سرعت 60 فریم بر ثانیه یا فیلمبرداری اسلوموشن 1080p با سرعت 240 فریم بر ثانیه ضبط کند.

DxOMark می گوید که دوربین سلفی Huawei Mate 50 Pro دارای نوردهی دقیق و دامنه دینامیکی گسترده است و رنگ های صورت را با دقت بالایی پردازش می کند. این دوربین در تصاویر گروهی نیز عملکرد بسیار خوبی داشت. در عین حال، اندازه نسبتا کوچک سنسور باعث شد تا جزئیات کمتری از سوژه ها در محیط های کم نور ثبت شود. از طرفی ویدیوهای ثبت شده با دوربین سلفی هواوی میت 50 پرو از نظر اشباع رنگ و کنتراست کامل نیستند.

مقاله مرتبط:

هواوی که در سال های نه چندان دور به رتبه اول برترین برندهای صنعت موبایل صعود کرد، امروز به دلیل تحریم های شدید آمریکا، حضور بسیار ضعیفی در بازارهای بین المللی دارد. گوشی های این شرکت همچنان به دوربین های باکیفیت مجهز هستند و میت 50 پرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. این گوشی با امتیاز کلی 149 بهترین دوربین را در بین گوشی های هوشمند امروزی دارد.