ChatGPT می تواند برگ برنده مایکروسافت برای پیروزی در رقابت با Google Docs باشد


ساتیا نادلامدیرعامل مایکروسافت اعلام کرده است که شرکت او قصد دارد فناوری‌های هوش مصنوعی OpenAI مانند ChatGPT را با تمام محصولات خود یکپارچه کند و آن را در اختیار میلیاردها کاربر قرار دهد. این بدان معنی است که توانایی ChatGPT برای تولید متن از طریق اعلان های کوتاه احتمالاً به زودی به مجموعه Microsoft 365 از جمله PowerPoint، Word و Outlook اضافه خواهد شد.

مایکروسافت با بهره‌گیری از مدل‌های OpenAI، ویژگی‌هایی مانند تکمیل و تصحیح خودکار متن را به روشی پیشرفته‌تر از راه‌حل‌های فعلی ارائه می‌کند. هوش مصنوعی حتی می تواند یک مقاله طولانی و کامل بر اساس یک توضیح متنی کوتاه ایجاد کند. البته، غول فناوری مستقر در ردموند هنوز هیچ ویژگی خاصی را به مجموعه بهره وری خود اضافه نکرده است.

قابلیت های مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند به مایکروسافت کمک کند تا کاربران جوان تر را به سمت خدمات و محصولات خود جذب کند. در حالی که مجموعه Microsoft 365 یک استاندارد واقعی برای میلیون ها کاربر در سراسر جهان بوده است، تحلیلگران می گویند که سازنده ویندوز در رقابت با خدمات Google Docs و Google Sheets عقب مانده است.

مایکروسافت بخش قابل توجهی از بازار برنامه های بهره وری را به گوگل واگذار کرده است و به خصوص در زمینه آموزش، کاربران جوان در کالج ها بیشتر به استفاده از Google Docs روی آورده اند. مایکروسافت باید این وضعیت را تغییر دهد و ChatGPT می تواند برگ برنده آن برای رسیدن به هدف مذکور باشد.