Bullit و MediaTek اولین گوشی هوشمند با پیام‌رسان ماهواره‌ای را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ معرفی خواهند کرد


شاید 5G و سپس 6G از مهم ترین راه حل های ارتباطات سیار در آینده باشند، اما به نظر می رسد یکی از مهم ترین ایده ها در این زمینه، پیام رسانی ماهواره ای باشد. اپل در حال حاضر امکان برقراری ارتباط ماهواره ای در مواقع اضطراری را در جدیدترین گوشی های هوشمند خود فراهم کرده است. T-Mobile و SpaceX همچنین در حال کار بر روی یک سیستم ارتباطی ماهواره ای عمومی تر هستند. اکنون شرکت انگلیسی Bullitt ادعا می کند که با عرضه اولین گوشی هوشمند با قابلیت پیام رسانی ماهواره ای، رقبا را شکست خواهد داد.

به گزارش GSMArena، سیستمی که Bullitt قصد راه اندازی آن را دارد، برخلاف قابلیت ارتباط ماهواره ای اپل، امکان ارسال پیام بدون درز بین کاربر متصل به ماهواره و کاربر متصل به شبکه های تلفن همراه معمولی را فراهم می کند. سیستم اپل فقط به شما امکان می دهد با خدمات اضطراری تماس بگیرید یا موقعیت مکانی خود را یک طرفه به اشتراک بگذارید.

مقاله مرتبط:

اگر نام Bullitt را نشنیده اید، این شرکت برای برخی از نام های بزرگ مانند CAT و Motorola تلفن های مقاوم می سازد. تلفن هایی مانند Motorola Defy بسیار بادوام اغلب برای افرادی در نظر گرفته شده است که شرایط کاری آنها برای استفاده از تلفن های استاندارد مناسب نیست. اکنون سیستم پیام‌رسان ماهواره‌ای این شرکت امکان برقراری ارتباط در مکان‌هایی را فراهم می‌کند که اتصال Wi-Fi یا شبکه‌های معمولی استاندارد وجود ندارد، که یک مزیت بسیار جذاب برای مشتریان آن خواهد بود.

Bullitt 18 ماه است که روی یک تلفن هوشمند پیام‌رسان ماهواره‌ای با مشارکت MediaTek کار می‌کند. مدیاتک در اوایل سال جاری مودم NTN خود را با انجام آزمایشاتی در شرایط آزمایشگاهی به نمایش گذاشت. این شرکت اتصال با یک ماهواره در مدار پایین زمین (LEO) را شبیه سازی کرد. ماهواره ای که در ارتفاع 600 کیلومتری از سطح زمین با سرعت 27 هزار کیلومتر در ساعت در حال چرخش است.

تلفن های Bullitt می توانند در عرض 10 ثانیه با ماهواره ارتباط برقرار کرده و پیام مورد نظر را ارسال کنند. هنگامی که دریافت Cingal از شبکه های تلفن همراه و Wi-Fi قطع می شود، این تلفن به طور خودکار به اتصال ماهواره ای تغییر می کند. در حال حاضر جزئیات زیادی از عملکرد این سیستم منتشر نشده است، اما شرکت انگلیسی تاکید می کند که این راه حل بدون وقفه و روان کار خواهد کرد.

ریچارد وارتون یکی از بنیانگذاران Bullitt می گوید:

مدت‌هاست که می‌دانستیم پاسخ تمام سؤالات مربوط به سیستم پیام‌رسان Bullitt به ماهواره خواهد رسید، اما ارائه این سرویس به طور یکپارچه برای تلفن‌های هوشمند چالش‌های فنی بزرگی دارد. Mediatek و Bullitt روحیه پیشگامی و سابقه نوآوری مشترک دارند و اکنون تقریباً دو سال از رابطه ما می گذرد و با هم در خط مقدم ایجاد عصر جدیدی از ارتباطات راه دور سریع و ساده برای شرکای تجاری خود ایستاده ایم.

به گفته بولیت، اولین تلفن‌های مجهز به پیام‌رسان ماهواره‌ای دو طرفه در سه ماهه اول سال 2023 در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت. این محصولات در ابتدا پیام‌های اضطراری را به مدت یک سال ارائه می‌کنند، اما هنوز جزئیاتی در مورد طرح‌های اشتراک پس از دوره رایگان در دسترس نیست. به پایان می رسد.