Boston Dynamics توانایی ربات دوپا اطلس را در انجام کارهای ساختمانی نشان داد


Boston Dynamics با به اشتراک گذاشتن یک ویدیوی جدید، نمونه ای از ربات Atlas خود را به نمایش گذاشت که می تواند تخته ها و کیسه های ابزار را در اطراف یک سایت ساخت و ساز شبیه سازی شده حرکت دهد. اسکات کویندرسما سرپرست تیم اطلس توضیح داد که این ویدئو برای انتقال نتایج تحقیقاتی که انجام می دهند منتشر شده است. مثل همیشه، باید توجه داشته باشید که ویدیو به دقت برنامه ریزی شده و ساختار یافته است، و ممکن است سقوط ها و اشتباهات ویرایش شده باشد. اما همانطور که کویندرسما او خاطرنشان می کند که هنوز یک پیشرفت مهم است.

کویندرسما می گوید:

این یک تغییر قابل توجه در پیام رسانی هیوندای است که قبلاً هرگز در مورد نحوه استفاده از دوپاها در محل کار صحبت نکرده بود. Boston Dynamics تنها دو ربات (Spot و Stretch) دارد که می فروشند. Strech یک ماشین چرخدار با یک بازوی بزرگ است که برای جابجایی جعبه ها در انبارها طراحی شده است، در حالی که Spot یک ربات چهار ضلعی است که بیشتر برای انجام وظایف و نظارت، بازرسی و همچنین دوربین مدار بسته از راه دور یا نقشه برداری از محل های ساخت و ساز و کارخانه ها استفاده می شود. .

با این حال، همانطور که کویندرسما همانطور که او در این ویدئو توضیح می دهد، نسل فعلی اطلس دو پا آن می تواند کارهای مختلفی را انجام دهد که دیگر ربات ها نمی توانند انجام دهند.

رویای ما این است که روبات های انسان نما بتوانند هر کاری را که ما انجام می دهیم انجام دهند. کویندرسما او می گوید که این نوع ربات ها برای کاربردهایی مانند ساخت و ساز، کار در کارخانه و غیره مناسب خواهند بود.

بر اساس گزارش The Verge، روبات هایی مانند Atlas در حال حاضر در هیچ جای دنیا استفاده نمی شوند زیرا گران هستند و در حال حاضر در مقایسه با نیروی انسانی مقرون به صرفه نیستند. اما این شرایط می تواند با بهبود سخت افزار و نرم افزار تغییر کند. مهمتر از همه، الون ماسک او همچنین توجه ویژه ای به حوزه ربات ها داشته و قصد دارد محصولی به نام Optimus را روانه بازار کند. ماسک ادعا می کند که این ربات دوپا در کارخانه های تسلا کار خواهد کرد.

بن استفنزرئیس واحد کنترل ربات اطلس در یک پست وبلاگی اعلام کرد که هنوز با ربات های دوپا که می توانند به طور قابل اعتماد در کنار انسان کار کنند فاصله داریم. وی همچنین بیان کرد که تعامل ربات ها با اشیا مقوله پیچیده ای است و باید کارهای زیادی در این زمینه انجام شود. با این حال، نمونه های فعلی این محصولات یک دید کلی از آینده صنعت رباتیک را در اختیار ما قرار می دهد.

هنگام بررسی بیانیه های تبلیغاتی Boston Dynamics، مهم است که به حذفیات توجه کنید. در واقع این شرکت محصول جدیدی را معرفی نکرده و صحبتی در مورد فروش آن ارائه نکرده است. علاوه بر این، ما نمی دانیم این روبات ها چه زمانی می توانند در کارخانه ها و در کنار انسان ها کار کنند.