Bluebox، یک صندوق پس انداز هوشمند و مدیریت پول


برای بسیاری از ما سخت است که پول خرج نکنیم و آن را به منظور پس انداز کنار بگذاریم. بسیاری از مردم نمی توانند از خرید یک ابزار جدید یا یک لباس جدید یا سرگرمی برای نگه داشتن پول در حساب خود دست بکشند. اکثر ما تا زمانی که موجودی حسابمان به صفر نزدیک شود، این گزینه را داریم که پولمان را روی میز خرج کنیم و تا خرج نکنیم استراحت نخواهیم کرد!

با گسترش خرید اینترنتی و استفاده از امکان خرید با کارت بانکی به جای پرداخت نقدی، خرج کردن پول آسانتر از قبل شده است. مردم اکنون با چند کلیک ساده یا فقط با کشیدن کارت و وارد کردن رمز عبور، خرید را راحت‌تر انجام می‌دهند که باعث می‌شود حساب‌ها به سرعت خالی شوند و پولی برای پس انداز باقی نماند.

البته فرآیند بانکداری آنلاین علاوه بر ساده‌سازی امکان خرید، بسیاری از اقدامات مالی و بانکی ما را آسان‌تر و جذاب‌تر کرده است. مدیریت حساب یا کنار گذاشتن بخشی از پول برای پس انداز یکی از کارهای نه چندان آسانی است که با خدمات آنلاین و خدمات جدید بانکی مانند «بلو باکس» آسان شده است.

Bluebox چیست؟

Bluebox یک صندوق پس انداز برای کاربران و مشتریان Bluebank است که به آنها فضایی برای مدیریت و ذخیره درآمد خود بدون نیاز به حساب جایگزین می دهد. اگر قبل از این یک حساب بانکی جداگانه برای پس انداز خود داشتید یا پول خود را در قلک نگه می داشتید یا به شخصی سپرده بودید که آن را برای شما نگه دارد، اکنون می توانید از Bluebox برای این کار استفاده کنید. البته اگر مشتری و کاربر Bluebank هستید و در این نئوبانک حساب دارید.

تفاوت Bluebox با سایر صندوق ها در این است که برای داشتن آن نیازی به فضای خالی ندارید و حتی لازم نیست نگران نگهداری از صندوق پس انداز خود باشید. Bluebank این فضا را در اپلیکیشن با سرویس Bluebox فراهم کرده است. اگر حساب Bluebank دارید و اپلیکیشن را نصب کرده اید، به راحتی می توانید باکس یا باکس هایی بسازید، هر مقدار پولی که می خواهید پس انداز کنید، در عرض چند ثانیه از حساب اصلی انتقال دهید و مطمئن باشید که این پول در صندوق پس انداز شماست. . ذخیره خواهد شد.

با این کار، تمام پول شما دیگر در یک حساب نیست، که مدیریت آن دشوار است و پس انداز را پیچیده می کند. کاربران می توانند حداکثر 10 جعبه مختلف را در Bluebank خود ایجاد کنند و در آن برای اهداف مختلف پول پس انداز کنند. مثلا جعبه ای برای انتقال پولی که می خواهید برای خرید یک گجت جدید پس انداز کنید، جعبه ای برای شهریه کلاس زبان، جعبه ای برای کنار گذاشتن اقساط وامی که گرفته اید و… در واقع مزیت داشتن چنین فضای جداگانه برای نگه داشتن مقادیر اضافی، اقساط است. ، پس انداز و … که از مخارج روزمره جدا شده و به کاهش هزینه های اشتباه مردم کمک می کند.

به این ترتیب مبلغی که برای هر یک از این موارد در نظر دارید از حساب شما جدا شده و در کادر مربوطه ذخیره می شود تا هر زمان که نیاز داشتید بتوانید از آن استفاده کنید. امکان جالبی که Bluebox در اختیار شما قرار می دهد این است که حتی اگر موجودی حساب اصلی کاربر که خارج از فاند است تمام شود، مقدار موجود در جعبه ها دست نخورده باقی می ماند و تا زمانی که کاربر تصمیم نگیرد پولی از جعبه خارج نمی شود. تا مانده وجوه خود را خرج کند. و کسر نخواهد شد. البته در صورت تمایل کاربر می تواند مبلغ مورد نیاز را از باکس به حساب اصلی انتقال دهد.

چگونه یک جعبه درست کنیم؟

برای ایجاد باکس، پس از افتتاح و راه اندازی حساب Bluebank، باید اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید، وارد اپلیکیشن شوید، از داشبورد اپلیکیشن و از نوار بالا گزینه کادر را انتخاب کنید.

پس از آن در منوی کادر گزینه ایجاد کادر جدید را انتخاب کنید. با این سه مرحله یک جعبه جدید ایجاد کرده اید که می توانید از آن به عنوان فضایی برای مدیریت اهداف و سرمایه های خود استفاده کنید و اگر می خواهید یک جعبه جدید اضافه کنید تا 10 باکس با همان روندی که گفته شد ایجاد کنید.

کاربران برای ایجاد Bluebank نیازی به پرداخت هزینه ندارند و می توانند تمام جعبه های خود را به صورت رایگان ایجاد کنند. هیچ محدودیت زمانی و مالی برای داشتن این صندوق ها وجود ندارد و مشتریان Bluebank می توانند جعبه خود را تا زمانی که بخواهند نگه دارند، حتی اگر موجودی آن صفر باشد.

در مورد حذف کادر، این کاربر است که تصمیم می گیرد و تنها در صورت تمایل کاربر می توان تغییری در کادر ایجاد کرد یا آن را حذف کرد. در صورت حذف و بسته شدن جعبه، موجودی آن به حساب Bluebank کاربر برگردانده می شود.

از طریق پس انداز سود کسب کنید

با استفاده از Bluebox کاربران می توانند علاوه بر صرفه جویی، تفکیک و حفظ بخشی از منابع مالی خود، سود سالیانه نیز دریافت کنند. مبلغ جدا شده از حساب اصلی توسط Bluebox با توجه به موجودی حساب اصلی سود دریافت می کند. با این امکان پولی که صاحب حساب کنار گذاشته است راکد نمی ماند و به ازای حداقل موجودی خود هر ماه 10 درصد سود سالیانه دریافت می کند.

انتقال پول به باکس

برای اینکه کاربران بتوانند پولی را به صندوقی که ایجاد کرده اند واریز کنند و آن را شارژ کنند، فقط باید از طریق حساب اصلی Bluebank این کار را انجام دهند. یعنی اگر قصد افزایش مبلغ صندوق را دارید نمی توانید مستقیماً آن را از حساب دیگری در بانک دیگر به Bluebox واریز کنید بلکه باید ابتدا این پول را از حساب دیگری به حساب Bluebank واریز کنید و سپس وجه را از اصلی منتقل کنید. حساب Bluebank به صندوق. نظر خود را ارسال کنید.

شما فقط یک گزینه برای انتقال پول از جعبه به مکان دیگر دارید. شما فقط می توانید پول موجود در جعبه را به حساب اصلی Bluebank خود منتقل کنید. بنابراین، اگر می خواهید مبلغی را از صندوق خود به حساب دیگری انتقال دهید، نمی توانید مسیر مستقیم را طی کنید. ابتدا باید این پول به حساب اصلی Bluebank منتقل شود و سپس از حساب Bluebank به حساب دیگری منتقل شود. البته برای انتقال وجه از صندوق به حساب اصلی یا بالعکس نیازی به پرداخت هزینه نیست.