AutoGPT، اولین هوش مصنوعی جهان که وظایف مختلفی را به صورت خودکار انجام می دهد


این واقعیت که AutoGPT می تواند کد خود را بدون دخالت انسان بهینه کند شگفت انگیز است و شاید به همین دلیل برخی افراد آن را نشانه اولیه AGI می دانند.

AutoGPT منبع باز است، بنابراین همه می توانند از آن استفاده کنند. کلاینت اصلی چت بات مبتنی بر زبان برنامه نویسی پایتون است که راه اندازی آن کمی کار می کند. مخزن GitHub پروژه یک راهنمای گام به گام برای پیاده سازی این ابزار ارائه می دهد و البته شما به چیزهای دیگری مانند OpenAI API نیاز خواهید داشت.

مراحل تنظیم AutoGPT ممکن است برای کاربران عادی کمی دشوار باشد. البته راه حل ساده تر، استفاده از ابزاری به نام است Godmode از AutoGPT استفاده می کند و دسترسی به چت بات مورد نظر را با ظاهر کاربرپسندتر از طریق یک مرورگر وب فراهم می کند. این ابزار در ابتدا به صورت رایگان ارائه می شد، اما با انتشار اخبار و افزایش علاقه کاربران، اکنون باید ثبت نام کنید یا OpenAI API را دریافت کنید.

استفاده از یک API سفارشی باعث می شود AutoGPT بسیار سریعتر اجرا شود. هزینه استفاده از این هوش مصنوعی برای پروژه های معمولی از یک دلار شروع می شود، اما ممکن است با پیچیده شدن کار هزینه های شما افزایش یابد.

استفاده از AutoGPT از طریق Godmode بسیار ساده است. مانند ChatGPT یا چت بات بینگ، اولین قدم این است که به هوش مصنوعی بگویید چه کاری می خواهید انجام دهید. سپس می‌توان وظایف فرعی را به AutoGPT داد تا بفهمد برای ادامه خودکار وظایف چه باید کرد.

AutoGPT هنوز برای جایگزینی کامل ChatGPT یا chatbot Bing آماده نیست. اگرچه ابزار ذکر شده قدرت زیادی دارد، اما عملکرد آن می تواند کند باشد زیرا مراحل مختلف انجام کارها را به صورت خودکار تکرار می کند. از سوی دیگر، احتمالاً بسیاری از افراد نمی خواهند وظیفه ای به هوش مصنوعی بدهند و کنترلی روی آن ندارند.