AMD عمدا پردازنده های کمتری تولید می کند تا عرضه و تقاضا را متعادل کند


همزمان با کاهش قابل توجه فروش رایانه های شخصی، درآمد تولیدکنندگان پردازنده نیز کاهش یافته است و این وضعیت بیش از هر شرکت دیگری بر اینتل تأثیر گذاشته است. پس از چندین فصل کاهش درآمد، این شرکت اعلام کرد که حقوق مدیرعامل را کاهش می دهد.

در عین حال، فروش پردازنده های مصرفی AMD نسبت به سال 2021 51 درصد کاهش یافته است، اما این شرکت با وجود مشکلات اقتصادی توانست سود بیشتری کسب کند.

دکتر لیزا سومدیر عامل AMD در جلسه ای با حضور سرمایه گذاران گفت که این شرکت مدتی است تعداد پردازنده های عرضه شده به بازار را کاهش داده است تا بتواند بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کند. سو می گوید این روند در سه ماهه اول سال 2023 ادامه خواهد داشت، اما نه به شدت قبل.

با پایان قرنطینه کرونا و افزایش تورم، تعداد بسیار کمتری از مردم به خرید CPU، GPU و لپ‌تاپ تمایل دارند. این وضعیت زمانی پیش آمده که تا حدود یک سال پیش کمبود شدید کارت گرافیک در بازار وجود داشت و قیمت این محصولات سر به فلک کشیده بود.

به گفته PCWorld، AMD تنها شرکتی نیست که تصمیم گرفته است پردازنده های کمتری را در بازار عرضه کند. مدیر مالی انویدیا چند ماه پیش در جلسه ای با سهامداران این شرکت این استراتژی را برای تیم سبز تایید کرد.