7 از 10 آیفون اپل با نمایشگرهای OLED سامسونگ عرضه می شوند


سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های فناوری در جهان است. اگرچه بسیاری از ما این برند را بیشتر با گوشی های هوشمندش می شناسیم، اما این غول فناوری کره جنوبی در زمینه های مختلفی فعالیت می کند که یکی از آنها Samsung Display است. واحدی که مسئول توسعه و تولید فناوری های مرتبط با نمایشگر است. شرکت مذکور صفحه نمایش های مورد نیاز خود و همچنین رقبایی مانند اپل را تولید می کند. به نظر می رسد سامسونگ دیسپلی در کسب و کار خود به قدری موفق بوده است که از هر 10 آیفون فروخته شده در دنیا، 7 آیفون از صفحه نمایش OLED آن استفاده می کنند.

امسال سامسونگ بزرگترین تامین کننده پنل های OLED برای سری آیفون 14 بوده است

مقاله مرتبط:

اپل با چندین تامین کننده برای تولید نمایشگرهای OLED مورد نیاز آیفون های این شرکت از جمله LG Display، BOE و Samsung Display قرارداد بسته است. طبق گزارش های اخیر، سامسونگ امسال بیشترین تعداد پنل OLED را برای سری آیفون 14 تولید کرده است. گفته می شود اپل بیش از 120 میلیون پنل OLED برای سری آیفون 14 سفارش داده است که تقریباً 70 درصد آن را رقیب قدیمی خود، سامسونگ می سازد.

طبق گزارش Gizmochina، غول فناوری کره جنوبی انتظار دارد حدود 80 میلیون پنل از 120 میلیون مورد نیاز اپل را تولید کند. نزدیک ترین رقیب سامسونگ ال جی دیسپلی است که گفته می شود حدود 20 میلیون واحد پنل OLED مورد نیاز سری آیفون 14 را تولید می کند و از سوی دیگر، BOE حدود 6 میلیون پنل دیگر را برای پرچمداران جدید این شرکت کوپرتینویی خواهد ساخت. سامسونگ پنل های OLED را برای هر چهار مدل آیفون 14 عرضه خواهد کرد، در حالی که ال جی دیسپلی پنل های مورد نیاز برای آیفون 14 6.1 اینچی معمولی و آیفون 14 پرو مکس 6.7 اینچی را تولید خواهد کرد. BOE همچنین تنها پنل های OLED را برای آیفون های معمولی 6.1 اینچی عرضه می کند.

صفحه نمایش های OLED از جمله گران ترین قطعات مورد استفاده در آیفون هستند. با توجه به این موارد باید گفت که فروش هر آیفون برای سامسونگ سودآور است. با وجود همه اینها، این واقعیت که این شرکت آمریکایی در بازار گوشی های هوشمند از تمامی رقبای خود از جمله سامسونگ پیشی گرفته است، تغییری نخواهد کرد.