6 مشکل بزرگی که ChatGPT با آنها دست و پنجه نرم می کند


OpenAI به عنوان توسعه دهنده ChatGPT توضیحاتی در مورد وضعیت فعلی این پروژه ارائه کرده است. می توانید ایمیل خود را در لیست انتظار این چت بات ثبت کنید تا در صورت راه اندازی مجدد آن به شما اطلاع داده شود. در برخی موارد کاربران پس از ورود به حساب کاربری خود با پیام ترافیک سنگین مواجه شده اند و به عبارتی دیگر قادر به استفاده از چت بات نبوده اند. در حال حاضر تنها راه حل برای حل این مشکل خرید اشتراک ماهانه 42 دلاری ChatGPT است.

سرقت ادبی و کلاهبرداری

دانش آموزان در حال حاضر از ChatGPT برای انجام تکالیف مدرسه و حتی نوشتن مقالات دانشگاهی استفاده می کنند و در برخی موارد اساتید و معلمان نیز در این مورد مطلع شده اند. هک دارندیک استاد فلسفه در دانشگاه فورمن، اخیراً با نیویورک پست درباره دانشجویی که از چت بات برای ایجاد یک مقاله 500 کلمه ای استفاده کرده است، مصاحبه کرده است. هک کردن می گوید مطلب مذکور به گونه ای نوشته شده که به نظر می رسد دانش آموز دوازدهم بسیار باهوشی آن را ارائه کرده است.

هک کردن او آزمایش‌های متعددی از جمله اتصال مقاله به نرم‌افزار تشخیص متن OpenAI انجام داد تا مشخص کند شاگردش از ChatGPT استفاده کرده است یا خیر. دانش آموز در نهایت اعتراف کرد که از چت ربات هوش مصنوعی برای ایجاد مقاله استفاده کرده است. هک کردن وی به نیویورک پست گفت که دانشجوی مذکور را رد کرده و اقدام خود را به ریاست دانشگاه گزارش داده است.

هک کردن اشاره می‌کند که به دلیل روشی که چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT یاد می‌گیرد، احتمالاً در هفته‌ها و ماه‌های آینده هوشمندتر می‌شود و این پتانسیل را دارد که شناسایی متن نوشته شده با آن را برای نرم‌افزار کشف سرقت ادبی و کلاهبرداری سخت‌تر کند.

نژادپرستی، تبعیض جنسی و تعصب

مشخص شده است که ChatGPT مشکلاتی با تعصبات نژادی و جنسیتی مرتبط با ربات‌های گفتگو دارد. تعصب ضمنی تعبیه شده در این فناوری با معنای جدید آن فاصله زیادی دارد. استیون پیانتادوسیاستاد روانشناسی و علوم اعصاب در دانشگاه کالیفرنیا، در اوایل دسامبر 2022 بسیاری از نتایج نگران‌کننده‌ای را که هنگام وارد کردن متن خاصی در ربات کشف کرد، در توییتر به اشتراک گذاشت.