6 راز فروش ایران خودرو که توسط باشگاه ممتاز فاش شد


مرور : رازهای فروش ایران خودرو را منتشر کرده ایم که تلفیقی از نورومارکتینگ و مهارت های فروش حرفه ای است که در واقع در کتاب های آموزش بازاریابی به آن اشاره شده است.

این روزها تب ثبت نام و خرید خودروهای ثبت نامی در ایران بسیار داغ است و افراد زیادی با ثبت نام در سامانه خودرو و احتمالاً فروش آن در صدد کسب درآمد قابل توجهی هستند. در این مقاله از سلسله مکاشفات سایت باشگاه ممتاز درباره اسرار و تکنیک های فروش که ایران خودرو از آن استفاده می کند، می خواهیم صحبت کنیم.

در واقع اساس این را توضیح خواهیم داد که چرا شرکت ایران خودرو تا این حد محبوب است و چرا مردم ایران اینقدر به آن لطف می کنند.

در ضمن هدف از این رمزگشایی از فروش بی سابقه ایران خودرو به این دلیل است که از همین ترفندها در کسب و کارتان استفاده کنید و به افزایش درآمدتان کمک می کند.

1- «اصل کمیابی» در بازاریابی و فروش:

اولین دلیل این حجم بالای فروش و درآمد ایران خودرو کمیاب بودن این محصول در بازار است. حتماً اصطلاح عرضه و تقاضا را شنیده اید. وقتی عرضه یک محصول در بازار کاهش پیدا کند، مطمئناً قیمت آن بالا می رود. با توجه به اینکه همه می خواهند خودرو را با قیمت ارزان تری تهیه کنند و از سوی دیگر تعداد محدودی خودرو برای عرضه وجود دارد، بنابراین این «اصل کمیابی» اتفاق می افتد.

وقتی فکر می کنیم که این محصول امروز موجود است و ممکن است فردا موجود نباشد، باعث صف کشیدن مشتریان می شود. می توانید از این ترفند فروش در کسب و کار خود استفاده کنید و محصولات خود را به صورت آنلاین یا حضوری به فروش برسانید. شما باید به مشتریان و افرادی که در زمینه تولید و بازاریابی محتوای خود فعالیت می کنند بگویید که ممکن است این محصول به فروش رفته و دیگر در دسترس نباشد یا در صورت رسیدن یک محموله جدید، قیمت آن افزایش یابد.

آموزش فروش و بازاریابی در ممتازکلاب

2- قرعه کشی و تلاش برای رسیدن به چیزی

یکی از مهم ترین ترفندهای فروش این است که مشتری را وارد یک بازی کنید. یعنی مشتری سعی می کند علاوه بر پرداخت پول، چیزی هم به دست آورد. به این ترتیب که ایران خودرو برای افزایش فروش محصولات خود در پیش گرفته است، چون باید ثبت نام کنیم و شانس برنده شدن در قرعه کشی را داشته باشیم، استقبال زیادی صورت می گیرد.

در واقع این هم همینطور است بهترین کتاب های بازاریابی ذکر شده است که باید مشتری را وارد یک فرآیند کنید. در این کتاب های آموزشی بازاریابی و فروش نوشته اند که وقتی مشتری روی فرآیند خرید محصول یا بازی یا قرعه کشی تمرکز می کند، توجه او از مقوله اصلی یعنی پرداخت پول منحرف می شود و این کار را در هنگام خرید مشکل می کند. بازی (یا همان قرعه کشی) برنده قطعاً پاداش خود را که محصول ماست دریافت خواهد کرد. و همانطور که می دانیم مبلغ را به راحتی پرداخت می کند.

این مورد در کتاب های آموزش بازاریابی و فروش بسیار مورد توجه قرار گرفته است به این نکته که بسیاری از شرکت های بزرگ و معروف دنیا از این تکنیک فروش بسیار استفاده می کنند. همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با این مدل از مهارت های فروش و تکنیک های بازاریابی، به ویژه بازاریابی عصبی، کتاب های آموزش بازاریابی را مطالعه کنید.

البته دلیل استفاده از این استراتژی توسط ایران خودرو به احتمال زیاد به دلیل محدودیت در ظرفیت تولید و فروش خودرو است اما همین موضوع باعث شده تا مردم برنده خرید خودرو شوند.

سعی کنید در فرآیند بازاریابی محصول و کسب و کار خود یک بازی بسازید یا کدهای تخفیف را به بازی تبدیل کنید.

مثلا یه معما بذارید که جوابش کد تخفیف باشه و مشتری رو جذاب کنه که با اون معما دست و پنجه نرم کنه و بعد وقتی کد تخفیف رو پیدا کرد احتمالا از این برد استفاده میکنه (یعنی پیدا کرده کد تخفیف). البته آهسته، این فقط یک ایده بود. اگر به دنبال ایده های بیشتری هستید، می توانید به وب سایت ها مراجعه کنید آموزش تخصصی بازاریابی و فروش مانند ممتازکلاب، فرادرس و اودمی آموزش کامل و جامع را ببینید و ایده های زیادی برای کسب و کار خود پیدا کنید.

تکنیک های فروش در بازاریابی عصبی - Mumtazclub

3- «جادوی شانس عمومی» در فروش موفق

یکی دیگر از دلایل مهم و بسیار موثر در فروش این است که وقتی می بینید مردم به چیزی علاقه زیادی دارند ناخودآگاه می خواهید به سمت آن بروید.

به عنوان مثال، ما اغلب مشاهده کردیم که یک مغازه شلوغ است و این شلوغی ما را تشویق می کند که حداقل یک بار محصول آن مغازه را تست کنیم (مثلاً یک رستوران شلوغ).

دلیل اصلی این مشکل در علم است بازاریابی عصبی یا بازاریابی عصبی که کمک زیادی به درک ذهن و مغز مشتریان می کند. در واقع غریزه مغز ما به گونه ای برنامه ریزی شده است که وقتی همنوع خود را می بیند که به دنبال چیزی می گردند، می ترسد که چیزی ارزشمند است و از آن جا می ماند. بنابراین برای عقب نماندن از رفتار دیگران و اطرافیان خود نیز تقلید می کند.

این مشکل در فروش های بزرگ خود را نشان می دهد که مردم همگی قصد خرید دارند و تعداد متقاضیان به صورت تصاعدی افزایش می یابد. سعی کنید این را در کسب و کار خود پیاده کنید. اگر در وب سایت یا شبکه های اجتماعی محصولاتی را به فروش می رسانید، قطعا می توانید مشتریان و سفارشاتی که دارید را با مخاطبان به اشتراک بگذارید و از این طریق می توانید ترغیب خوبی انجام دهید.

در واقع مشتریان شما فکر می کنند که دیگران مانند آنها در حال خرید هستند و آنها نیز می خواهند از این فرصت استفاده کنند.

4- خرید آن سرمایه گذاری است

یکی از دلایل خرید خودرو این است که با خرید آن ضرر نمی کنند. در واقع یک سرمایه گذاری است که می توانید با استفاده از آن یا خود خودرو را بفروشید یا به صورت حواله ای بفروشید و به این ترتیب در واقع خرید این محصول سرمایه ای است که اگر نام شما در بین برندگان باشد به این معنی است که انجام داده اید. یک سرمایه گذاری بکر باهوش باش.

کاری که باید در فروش خود انجام دهید این است که محصول خود را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری معرفی کنید. این را می توان با توضیحاتی که در مورد محصول خود می دهید انجام داد.

به عنوان مثال، اگر شما فروشنده عسل هستید، می توانید آن را به عنوان یک سرمایه گذاری برای سلامتی نشان دهید که از هزینه کل درمان جلوگیری می کند.

5- کسب درآمد آسان

یکی از بزرگترین محرک ها در دنیا کسب درآمد است. چرا؟ چون مردم از اولین ساعات صبح سر کار می روند و برای به دست آوردن پول سختی های زیادی را متحمل می شوند. حالا وقتی می دانید با برنده شدن در قرعه کشی ایران خودرو قطعا و به راحتی پول و سود زیادی به دست می آورید، خب مشخص است که برای آن تلاش می کنید. کاری که باید در تجارت خود انجام دهید این است که محصول خود را به عنوان راهی عالی برای کسب درآمد معرفی کنید.

به عنوان مثال اگر شما یک سایت طراحی می کنید می توانید بگویید که با طراحی یک سایت با مبلغ 5 تومان می توانید کاربران زیادی از سراسر ایران داشته باشید و میلیون ها تومان بفروشید.

یکی از مهم ترین نکاتی که این موضوع را برای مخاطب جذاب می کند علم نورومارکتینگ است که در بالا به آن اشاره کردیم. در واقع این دانش که به آن بازاریابی عصبی نیز می گویند، می تواند به شما کمک کند تا ذهن مخاطب را به خوبی تحلیل کنید. اگر به دنبال یادگیری تکنیک های بازاریابی عصبی هستید، به مقالات سایت باشگاه ممتاز مراجعه کنید https://momtazclub.ir/ دیدن.

6- دسترسی ساده

یکی دیگر از ترفندهای فروش ایران خودرو این است که با مراجعه به سایت آن می توانید به راحتی ثبت نام خود را تکمیل کنید. این را می توانید در فروشگاه های فیزیکی که فروشگاه خود را در نقشه گوگل ثبت کرده اند مشاهده کنید. اگر فروشگاه فیزیکی هم دارید حتما داشته باشید ثبت نام فروشگاه در نقشه گوگل انجام دادن.

تاکنون توانسته ایم با ۶ ترفند مهم ایران خودرو برای فروش خودرو و خودرو آشنا شویم. اگر شما هم می خواهید از آموزش های عملی در کسب و کار خود در کنار تکنیک های تسریع کننده برای افزایش فروش خود بهره مند شوید، از آموزش سایت باشگاه ممتاز استفاده کنید.

/ پایان گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و انزل وب هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.