5 دلیل نیاز کسب و کارها به امنیت فایروال شبکه


مرور : یک فایروال کارآمد و مدیریت شده ریسک کسب و کار شما را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بدون فایروال، کسب و کار شما می تواند به راحتی در برابر یک حمله سایبری تسلیم شود و تمام داده های مهم شما را از دست بدهد.

در این عصر ارتباطات جهانی، حفاظت از دارایی ها و داده های کسب و کار شما بیش از همیشه مهم است. تقریباً همه مشاغل برای دسترسی به طیف گسترده ای از خدمات از جمله ایمیل، جستجو، شبکه های اجتماعی و ذخیره سازی ابری به اینترنت متصل هستند.

بیشتر این ترافیک خروجی است، اما واقعیت این است که همین اتصال به اینترنت امکان ترافیک ورودی را نیز فراهم می کند و اینجاست که داشتن یک فایروال قوی مطرح می شود. شما می توانید از فایروال برای محافظت از شبکه کسب و کار خود در برابر دسترسی های غیرمجاز استفاده کنید و به نوعی از کسب و کار خود محافظت کنید. برای تهیه فایروال و توسعه آن در کسب و کار خود می توانید از شرکت های فعال در این زمینه مانند شرکت توسعه سیستم تسکو کمک بگیرید.

اما اینکه فایروال شبکه دقیقا چیست و چرا هر کسب و کاری به فایروال قوی نیاز دارد بحث امروز ماست. بنابراین پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.

فایروال، ضامن امنیت کسب و کار شماست

فایروال یک بخش ضروری از سیستم امنیتی کسب و کار شما است و بدون آن، شبکه شما در معرض تهدید و هک و غیره است. فایروال نیروهای مخرب و مضر را از شبکه شما دور نگه می دارد و ترافیک شبکه ورودی و خروجی را بر اساس پارامترهای امنیتی کنترل می کند که به راحتی می توانید آن را انجام دهید. کنترل و اصلاح کنید.

نقش فایروال

با یک فایروال موثر، می توانید از دسترسی غیرمجاز به رایانه و شبکه خود جلوگیری کنید و از داده های شما در برابر هر گونه تهدید و اثرات مخرب محافظت می کند. از سوی دیگر، محافظت بیشتری در برابر ویروس ها و بدافزارها به شما می دهد. بنابراین، اگر فایروال هر چیز مشکوک یا مخربی را که می خواهد از طریق اینترنت وارد شبکه خصوصی شما شود، شناسایی کند، اجازه ورود به آن را نخواهد داد.

5 دلیل برای نیاز کسب و کارها به فایروال شبکه

امنیت سایبری یکی از عناصر فناوری اطلاعات است که بسیاری از کسب و کارها هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه رسیدگی به نیازهای فناوری اطلاعات خود به اندازه کافی آن را در نظر نمی گیرند. با توجه به ماهیت حجم کاری که اکنون به صورت آنلاین و در فضای ابری انجام می شود، خدمات امنیتی شبکه برای عملیات تجاری ضروری است. داشتن یک فایروال محافظ یک جزء کلیدی برای تقویت امنیت شبکه شما و دفاع از شرکت شما در برابر تهدیدات آنلاین مانند نقض داده ها، بدافزارها و حملات DDoS است.

تهدید دیگر برای امنیت داده ها و شبکه شما، هکرها و سایر مجرمان سایبری هستند. مجرمان سایبری می توانند به راحتی هر رایانه ای را که به اینترنت متصل است نظارت کرده و سعی کنند به سیستم آنها نفوذ کنند. بدون فایروال، آنها می توانند به فایل های مهم شما دسترسی داشته باشند، آنها را ذخیره کنند، حذف کنند یا به طور مخرب از آنها استفاده کنند. عواقب بالقوه این می تواند فاجعه بار باشد و اغلب منجر به خسارات مالی قابل توجه، آسیب به شهرت و جریمه های سنگین می شود.

حملات سایبری به مشاغل کوچک

اما یک فایروال که به درستی پیکربندی، نگهداری و نظارت شده باشد از داده ها، شبکه و دستگاه های شما محافظت می کند. نکته مهم این است که اطمینان حاصل کنید که فایروال شما قدرت مدیریت ترافیک اینترنت معمولی و رمزگذاری شده را بدون کاهش سرعت دستگاه ها یا به خطر انداختن امنیت دارد. یک شریک خوب پشتیبانی فناوری اطلاعات، فایروال را برای شما پیکربندی و مدیریت می کند و از تمام به روز رسانی های امنیتی مراقبت می کند. اما در ادامه پنج دلیل مهم و اساسی را برای شما انتخاب کرده ایم که شرکت ها باید به عنوان بخشی از امنیت شبکه خود روی فایروال سرمایه گذاری کنند.

1- فایروال اولین خط دفاعی شما در برابر هکرها و سایر کاربران خارجی غیرمجاز است

فایروال به عنوان یک مانع یا سپر بین شبکه تجاری داخلی شما و بقیه اینترنت عمل می کند. بدون فایروال، دسترسی کاربران خارجی به داده های کسب و کار خصوصی شما امکان پذیر است. در حالی که بسیاری از سازمان ها از ترجمه آدرس شبکه (NAT) برای پر کردن شکاف بین اینترنت و آدرس های IP خارجی استفاده می کنند، NAT ترافیک ورودی را مسدود نمی کند و فقط یک فایروال می تواند این کار را انجام دهد.

2- فایروال به شما امکان می دهد دسترسی به وب سایت های تایید نشده را مسدود کنید

یک فایروال علاوه بر جلوگیری از دسترسی کاربران خارجی غیرمجاز به شبکه شما، می تواند دسترسی کاربران شما به وب سایت های خارجی خاصی را مسدود کند. برای مثال، می‌توانید خط‌مشی برای کارمندان تنظیم کنید تا دسترسی به سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک را از شبکه شما مسدود کنند.

3- فایروال می تواند از کسب و کار شما در برابر کدهای مخرب محافظت کند

برخی از فایروال های قوی ترافیک ورودی و خروجی شبکه شما را بررسی می کنند. آنها ویروس‌ها، کرم‌ها، هرزنامه‌ها و دیگر ترافیک ناخواسته اینترنت را اسکن می‌کنند و آن‌ها را مسدود می‌کنند. آنها همچنین تلاش‌های نفوذ و همچنین سایر نقض‌های خط‌مشی تجاری را ثبت می‌کنند، که به شما امکان می‌دهد تلاش‌های دسترسی غیرمجاز و سایر فعالیت‌های مشکوک را بررسی کنید.

بسیاری از این فایروال های قدرتمند همچنین به شما امکان می دهند لیستی از برنامه های مخرب شناخته شده و برنامه های کاربردی خوب شناخته شده را حفظ کنید. بنابراین برای تهیه فایروال و توسعه آن در کسب و کار خود می توانید از شرکت های نرم افزاری فعال در این زمینه مانند گروه نرم افزاری تسکو کمک بگیرید.

4- برای اندازه گیری پهنای باند می توانید از فایروال استفاده کنید

فایروال چیزی فراتر از امنیت است. می توانید از فایروال برای اندازه گیری و محدود کردن پهنای باند شبکه استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید پهنای باند مجاز شبکه را برای مواردی مانند ویدیو، موسیقی و تصاویر غیرتجاری محدود کنید، در نتیجه پهنای باند را برای ترافیک تجاری با اولویت بالاتر رزرو کنید.

5- برای ارائه خدمات VPN می توانید از فایروال استفاده کنید

بسیاری از فایروال ها اتصال سایت به سایت را از طریق خدمات شبکه خصوصی مجازی (VPN) فراهم می کنند. از طریق این ویژگی VPN، کاربران می توانند به طور ایمن به منابع شبکه داخلی شما دسترسی داشته باشند و بهره وری، همکاری و اشتراک داده را افزایش دهند.

در پایان

فایروال ها عنصر مهمی از امنیت شبکه هر شرکتی هستند و به شما کمک می کنند تا ترافیک خود را کنترل کنید و از ورود برنامه ها و مهاجمان ناخواسته به سیستم و تجارت شرکت خود جلوگیری کنید. در این مقاله 5 دلیل نیاز کسب و کارها به امنیت فایروال شبکه را بررسی کردیم. اگر برای محافظت از کسب و کار خود به یک فایروال قوی نیاز دارید، همین امروز شروع کنید یا اگر دارید تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

/ پایان گزارش

این مقاله تنها جنبه تبلیغاتی دارد و تیرازیس فایل هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با آن نمی پذیرد.