15 تا از بهترین ایده های جالب برای استفاده مجدد از لامپ های سوخته


آیا می دانستید که می توانید با یک لامپ سوخته کاردستی درست کنید و از لامپ دوباره استفاده کنید؟ در این مقاله از تیرازیس فایل قصد داریم 15 مورد از بهترین ایده های جالب برای استفاده مجدد از لامپ های سوخته را معرفی کنیم.

ایده های جالب با لامپ

15 کاردستی شگفت انگیز با لامپ های قدیمی

اگر چندین لامپ سوخته دارید، می توانید با استفاده از آنها چیزهای خلاقانه ای بسازید. در این مقاله از تیرازیس فایل بهترین ایده ها برای استفاده مجدد از لامپ های سوخته را معرفی می کنیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کاردستی با لامپ 100: ساخت تراریوم با لامپ سوخته

تزیین چراغ سوخته

یکی از بهترین ایده ها برای استفاده از لامپ سوخته استفاده از آن به عنوان تراریوم شیشه ای است. می توانید هر نوع گیاه و سنگ کوچکی را در آن قرار دهید. عطا، می توانید به تراریوم های خود نخ یا طناب آویزان کنید و از آنها به عنوان آویز تزئینی استفاده کنید.

ساخت آویز و گلدان با لامپ سوخته

ساخت آویز و گلدان با لامپ سوخته

اگر لامپ های سوخته شما شفاف هستند، می توانید از آنها به عنوان گلدان های آویزان استفاده کنید و مراسم هایی مانند عروسی یا تولد را تزئین کنید یا حتی از آنها برای تزئین خانه خود استفاده کنید.

ساخت آویز بادکنکی با لامپ سوخته

تزیین چراغ سوخته

از آنجایی که بسیاری از لامپ های سوخته شبیه بادکنک هستند، می توانید با مقداری کاغذ یا پارچه رنگی و نخ و کنف آنها را به چوب لباسی بادکنکی تبدیل کنید و با لامپ های سوخته در خانه کاردستی درست کنید.

ساخت چراغ نفتی با شیشه لامپ

تزیین چراغ سوخته

یکی دیگر از کاربردهای شیشه لامپ تبدیل آن به چراغ نفتی است. دفتر روغن مخصوص و فتیله را در آن قرار دهید و سپس لامپ ها را روی تخت چوبی بچسبانید. به راحتی می توانید این چراغ ها را روشن کنید.

ساختن عنکبوت با لامپ

کاردستی با لامپ

اگر قصد دارید برای هالووین تزئین کنید و کاردستی حشرات درست کنید، می توانید عنکبوت های بزرگ را با لامپ و مقداری سیم یا ریسمان درست کنید. کافی است لامپ ها را رنگ کرده و سیم ها را به شکل پاهای عنکبوت درآورید و به لامپ وصل کنید.

ساخت ظرف ادویه با شیشه لامپ

کاردستی با لامپ

اگر می خواهید خلاقانه از لامپ ها استفاده کنید، می توانید سر آن را باز کنید، پس از شستن داخل آن، ادویه های مختلف را داخل لامپ ها بریزید و در نهایت قسمت باز لامپ را با چوب پنبه ببندید.

کاردستی لامپ سفید: ساخت آدم برفی

کاردستی با لامپ

اگر می خواهید یک کاردستی زمستانی بسیار ساده درست کنید، می توانید لامپ های شفاف بردارید و آنها را با گلدسته سفید پر کنید. سپس روی آن را با رنگ تزیین کنید و با کمک کاموا یا کنف برای آدم برفی ها آویز درست کنید.

ساخت جواهرات استیم پانک با شیشه لامپ

کاردستی با لامپ

برای ساخت این نوع زیورآلات می توانید از لیوان های کوچک چراغ استفاده کنید و به کمک سیم مخصوص ساخت زیورآلات برای آن ها پایه آویز درست کنید. لامپ ها باید خیلی کوچک باشند تا بتوان از آنها به عنوان گوشواره یا پلاک استفاده کرد.

چگونه با لامپ گلدان بسازیم؟

کاردستی با لامپ

شیشه لامپ خود را خالی کنید و آن را به پایه چوبی یا فلزی وصل کنید. سپس قسمت بالای لامپ را باز کرده و داخل آن آب بریزید. با این روش می توانید یک گلدان کوچک و مینیمال داشته باشید.

ساخت توپ زمستانی با لامپ

کاردستی با لامپ

حتما توپ زمستانی را دیده اید که با تکان دادن آن تاج گل هایی در توپ پهن می شود. می‌توانید این توپ‌ها را در خانه با کمک لامپ‌های شفاف، گلدسته‌هایی از چیزهای زمستانی مانند یک درخت کاج کوچک یا یک آدم برفی بسیار کوچک در خانه درست کنید.

ساخت کادو عروسی با شیشه چراغ

کاردستی با لامپ

با کمک شیشه های چراغ بسیار کوچک می توانید کادو عروسی یا تولد درست کنید. لامپ باید شفاف باشد. می توانید آن را با اسمارتیزهای کوچک یا موارد دیگر پر کنید و سپس یک کارت کوچک با نام خود روی آن وصل کنید.

تزئین لامپ سوخته: ساخت پنگوئن با لامپ

کاردستی با لامپ

اگر به ساختار لامپ دقت کنید متوجه می شوید که می توانید از آن به عنوان بدن پنگوئن استفاده کنید. کافی است بدن پنگوئن را با مقداری رنگ روی لامپ بکشید و سپس با کنف برای آن آویز بسازید.

تزیین کاردستی با لامپ: ساختن زنبور عسل

کاردستی با لامپ

می توانید از شیشه لامپ به عنوان بدنه زنبور استفاده کنید. فقط شیشه را با رنگ مشکی و زرد رنگ کنید و سپس برای زنبور چشم و بال درست کنید. می توانید از این وسیله به عنوان کاردستی یا تزئین اتاق کودک استفاده کنید.

ساخت آباژور استیم پانک با شیشه لامپ

کاردستی با لامپ

اگر به این سبک علاقه دارید می توانید با چند چراغ ال ای دی، چند تکه چوب یا لوله کنسرو به عنوان پایه، برای اتاق خود آباژور درست کنید. کافی است لامپ های LED را در لامپ های سوخته قرار دهید و سیم ها را از لوله بردارید و همه اینها را به شکل دلخواه به پا وصل کنید.

ساخت توپ جادویی با شیشه چراغ سوخته

کاردستی با لامپ

ساخت این کاردستی لامپ بسیار آسان است. کافی است چند چراغ ال ای دی رنگی تهیه کنید و در شیشه قرار دهید. هنگامی که چراغ ها روشن می شوند، چراغ های رنگی ظاهر می شوند. می توانید از این گوی به عنوان چراغ خواب یا دکوراسیون اتاق استفاده کنید.

برای ساخت این کره ها می توانید از چراغ هایی استفاده کنید که توسط نرم افزار کنترل می شوند و حالت RGB دارند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل ایده لامپ سوخته و نحوه استفاده از آن را معرفی کردیم. کدام یک از ایده ها را دوست داشتید؟ لطفا نظرات، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.