12000 اخراج گوگل باعث گریه کارمندان شرکت شد


هفته گذشته گوگل اعلام کرد که 6 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد. به این ترتیب گوگل نیز به اخراج گسترده کارکنان فناوری پیوست. تاکنون هزاران نفر در این روند شغل خود را از دست داده اند. در اوایل این ماه، مایکروسافت 10000 و آمازون 18000 نفر را اخراج کردند. همچنین گزارش هایی مبنی بر برنامه ریزی اسپاتیفای برای اخراج کارکنان خود وجود دارد.

در 20 ژانویه، گزارش شد که گوگل 12000 کارمند خود را اخراج خواهد کرد. در بخشی از گزارش مذکور آمده است که این افراد بسته های پایان خدمت، شش ماه خدمات درمانی و موارد دیگر دریافت خواهند کرد. با این حال، چنین رویدادی برای بسیاری ویرانگر بود.

به گزارش بیزینس اینسایدر، یکی از مهندسان گوگل که نخواست نامش فاش شود، در مورد وضعیت شرکت مذکور صحبت کرده است. وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه برخی از بازماندگان سیل اخراج در جلسات با اعلام خبر تخلیه گریه کردند، گفت:

مهندس گوگل گفت که در آن روز برخی از مردم هنگام تماس های تصویری گریه می کردند و اکنون تعامل کارمندان با یکدیگر تغییر کرده است.

مهندس دیگری نیز گفت که برخی از کارکنان پس از شنیدن خبر اخراج «عصبانی و غمگین» شده اند. او که هنوز در گوگل کار می کند می گوید که این تصمیم حس تعلق را در بین کارمندان از بین برد. او گفت:

این دو مهندس گفتند که کارمندان باقی مانده نیز از تصمیم کاهش نیروهای باقی مانده می ترسند. آن ها همچنین مدعی شدند که برخی از کارمندان به دلیل امتیازات شغلی که به مرور زمان از بین رفته، با گوگل کار می کنند و حالا که داستان اخراج های دسته جمعی زیاد شده، احساس امنیت شغلی نمی کنند.

به گفته این مهندسان گمنام، کارمندان باقی مانده اطلاعات کاملی از افراد اخراج شده ندارند.

موج اخراج های گسترده در شرکت های بزرگ فناوری برای بسیاری شوک وارد کرد. این شرایط در شرایطی است که اقتصاد جهانی در وضعیت جالبی قرار ندارد و تورم به بالاترین حد خود رسیده است.

به لطف کسب و کار موتور جستجوی خود، گوگل دیرتر از سایر شرکت های فناوری شروع به اخراج کارگران کرد. این شرکت در حال حاضر با کاهش تبلیغات آنلاین و تقاضا برای خدمات ابری دست و پنجه نرم می کند.

ساندار پیچای می گوید گوگل تلاش می کند “استعداد و سرمایه خود را به بالاترین اولویت ها اختصاص دهد.” به گفته مدیرعامل گوگل، این شرکت “فرصت قابل توجهی” در زمینه هوش مصنوعی دارد.

بچه ها درباره موج اخیر اخراج های گسترده در شرکت های بزرگ فناوری چه فکر می کنید؟