12 روش ردیابی و مشاهده مسیر پرواز هواپیماهای داخلی و خارجی


با کمک برنامه ها و سایت های مختلف می توانید پرواز هواپیماها را ردیابی کنید. ✈️ این کار می تواند فواید مختلفی داشته باشد. اگر مسافر هستید و یا قصد سفر و خرید بلیط را دارید می توانید با این برنامه ها و سایت ها اطلاعات مفیدی به دست آورید. در این مقاله از تیرازیس فایل 12 روش ردیابی و مشاهده مسیر پرواز هواپیماهای داخلی و خارجی را آموزش می دهیم.

مشاهده آنلاین مسیرهای پرواز خارجی و داخلی

بهترین سایت ها و برنامه های ردیابی مسیر پرواز خطوط هوایی

اگر قصد سفر دارید و یا منتظر رسیدن شخصی با پرواز هستید، می توانید با کمک سایت ها و برنامه های مختلف اطلاعات کامل پرواز مورد نظر خود را بررسی کنید. حتی حرکت هواپیما را به صورت زنده روی نقشه ببینید. در این مقاله از تیرازیس فایل به معرفی بهترین سایت ها و برنامه های اطلاعات پرواز می پردازیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مشاهده آنلاین پروازهای داخلی با شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران

پروازهای داخلی را به صورت آنلاین مشاهده کنید

با کمک سایت Airport.ir می توانید مسیر پروازهای داخل ایران را مشاهده کنید. کافی است وارد سایت شوید و از منوی سمت چپ فرودگاه مورد نظر را پیدا کنید. سپس یکی از تب های «پروازهای ورودی داخلی» یا «پروازهای خارجی داخلی» را انتخاب کنید. در جدول نمایش داده شده می توانید اطلاعات هواپیما را بر اساس وضعیت، ایرلاین، شماره پرواز، زمان برنامه ریزی شده و … مشاهده کنید.

مشاهده هواپیماهای پرنده ایران با فراگر

مشاهده هواپیماهای در حال پرواز ایران

فرانگار سایت دیگری است که می توانید پروازهای خطوط هوایی را در آن دنبال کنید. جدول این سایت اطلاعات هر ایرلاین را به صورت جداگانه و متوالی نمایش می دهد. در این جدول می توانید مبدا، مقصد، نوع مسیر، زمان پرواز، شماره پرواز، نوع هواپیما و … را مشاهده کنید.


نسخه کامل برنامه های معرفی شده را می توانید از سرویس های داخلی دانلود و نصب کنید.

پروازها را به صورت آنلاین با FlightStats مشاهده کنید

پروازها را به صورت آنلاین مشاهده کنید

برای مشاهده مسیر پرواز هواپیماها می توانید از FlightStats استفاده کنید. می توانید مسیرها را به صورت زنده در این سایت و برنامه مشاهده کنید. فقط پرواز مورد نظر را جستجو کنید. تمام جستجوهای شما نیز در برگه پروازهای من ذخیره می شوند. با مشاهده نقشه می توانید موقعیت دقیق هواپیما را مشاهده کنید. امکان اشتراک گذاری اطلاعات پرواز نیز وجود دارد. حتی می توانید مسیر پرواز انتخابی را با اپل واچ ببینید. این برنامه برای اندروید و iOS در دسترس است.

مسیر پرواز را با The Flight Tracker Pro ببینید

پروازها را به صورت آنلاین مشاهده کنید

همچنین می توانید با برنامه The Flight Tracker Pro پروازها را ردیابی کنید. همچنین می توانید اطلاعات هر پرواز را هنگام تماشای حرکت مشاهده کنید. می توانید اطلاعات را ذخیره کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین امکان شخصی سازی برنامه، اعلان های مکان و … نیز وجود دارد، به عنوان مثال می توانید اعلان ورود هواپیما به مقصد را فعال کنید. این برنامه برای اندروید و iOS موجود است.

با FlightAware Flight Tracker مسیر پرواز را به صورت آنلاین مشاهده کنید

مسیر پرواز را به صورت آنلاین مشاهده کنید

FlightAware Flight Tracker نیز برنامه خوبی برای مشاهده مسیر پرواز است. همچنین امکان ردیابی پروازهای شخصی در آمریکا و کانادا وجود دارد. کاربران می توانند پروازها را بر اساس شماره، خط هوایی، کد فرودگاه و غیره پیدا کنند. نقشه را می توان با رادار پرواز مشاهده کرد. همچنین امکان فعال سازی اعلان شروع و پایان پرواز نیز وجود دارد. این برنامه برای اندروید و iOS موجود است.

مشاهده مسیرهای پروازی ایران به کانادا و… با هواپیمای یاب

مشاهده مسیرهای پروازی ایران به کانادا و..

سایت هواپیمایاب می تواند گزینه مناسبی برای مشاهده مسیرهای پروازی هواپیمایی ماهان و … باشد که در صفحه اول سایت می توانید مسیر پروازها را در نقشه جهان مشاهده کنید. پروازهای خصوصی نیز قابل مشاهده است. در قسمت جستجو نیز می توانید پرواز مورد نظر خود را جستجو کرده و اطلاعات آن را مشاهده کنید. امکان مشاهده پروازها با تاریخ و زمان وجود دارد. همچنین می توانید مسیرهای فرودگاه های مختلف را ذخیره کنید.

با FlightRadar24 هواپیما را با شماره پرواز و… ردیابی کنید

مسیر پرواز را به صورت آنلاین مشاهده کنید

وب سایت FlightRadar24 دارای هر دو اپلیکیشن اندروید و iOS است و می توانید از آن در مرورگر استفاده کنید. با انتخاب یک پرواز می توانید اطلاعات مختلفی در مورد آن مشاهده کنید. امکان جستجوی پروازها با اطلاعات مختلف از جمله شماره پرواز، کد فرودگاه و … وجود دارد.

مسیر پرواز را به صورت آنلاین مشاهده کنید

جالب است بدانید که می توانید گوشی خود را به سمت آسمان بگیرید تا اطلاعات هر پروازی که از آن رد شده را ببینید. برای این کار باید روی گزینه AR کلیک کنید.

این برنامه روزانه بیش از 180000 پرواز را رصد می کند. با این برنامه می توانید متوجه شوید که هواپیما بزرگ است یا کوچک. زیرا نمادهای آنها متفاوت است. به سادگی می توانید نام فرودگاه را جستجو کرده و اطلاعات پرواز آن را مشاهده کنید. نام ها باید به زبان لاتین جستجو شوند. در قسمت آب و هوا می توانید اطلاعات آب و هوای فرودگاه ها را بیابید.

با جستجوی نام شهر می توانید خطوط هوایی مختلف آن را نیز بیابید.

مسیر پرواز دنیا

احتمال دیگر این است که من هواپیما را تا مقصد دنبال کردم. می توانید یک شرکت هواپیمایی را انتخاب کنید. سپس روی Route کلیک کنید و مسیر آن را ببینید. همچنین می توانید با کلیک بر روی گزینه Follow هواپیما را دنبال کنید.

مشاهده مسیرهای پرواز در سراسر جهان

از دیگر ویژگی های این برنامه قابلیت دسته بندی پروازها می باشد. می توانید اطلاعات مورد نظر خود را از قسمت فیلتر انتخاب کنید و بر اساس آنها پروازها را دسته بندی کنید.

ردیابی هواپیما با شماره پرواز

مسیر پرواز دنیا را با Planes Live مشاهده کنید

مسیر پرواز را به صورت آنلاین مشاهده کنید

Planes Live اپلیکیشن دیگری است که می توانید از آن برای مشاهده هواپیماهای زنده در حال پرواز استفاده کنید. این برنامه برای اندروید و iOS موجود است. این برنامه می تواند شما را از تغییرات اطلاعات و برنامه پروازی مورد نظرتان مطلع کند. امکان فعال سازی اعلان نیز وجود دارد. همچنین می توانید سرعت پرواز را مشاهده کنید. وضعیت آب و هوا به صورت بصری نیز قابل مشاهده است.

ردیابی هواپیما با شماره پرواز و… با فلایت برد

مسیر پرواز را به صورت آنلاین مشاهده کنید

Flight Board برنامه دیگری برای مشاهده هواپیما در حال پرواز است. این برنامه برای اندروید و اپل موجود است. با این برنامه می توانید زمان حرکت و اتمام پروازها را مشاهده کنید. این برنامه از بیش از 16000 فرودگاه و 1400 شرکت هواپیمایی پشتیبانی می کند. امکان جستجوی پروازها به روش های مختلف وجود دارد.

وب سایت هواپیمایی جهان FlightView

مسیر پرواز

FlightView سایتی است که مسیرهای پرواز را نمایش می دهد. شما می توانید به سادگی پرواز مورد نظر خود را جستجو کنید و اطلاعات سرعت، مقصد و … را مشاهده کنید. با ایجاد حساب کاربری می توانید اطلاعات را ایمیل کرده و در سایت مشاهده کنید. همچنین امکان به اشتراک گذاری اطلاعات با دیگران نیز وجود دارد.

اگر در مورد نحوه عملکرد اینترنت وای فای هواپیما سوالی دارید می توانید مقاله نحوه استفاده از وای فای هواپیما را مطالعه کنید.

مسیرهای پروازی آسمان و… را با پروازهای ورود پیدا کنید

مسیرهای پروازی آسمان

Flight Arrivals نیز گزینه خوبی برای یافتن پروازهای مختلف با اطلاعات متفاوت است. با این سایت می توانید اطلاعات حرکت و رسیدن به مقصد و … را مشاهده کنید، اگر شماره صندلی برای شما مهم است می توانید اطلاعاتی در مورد صندلی های مختلف در هر ایرلاین مشاهده کنید. با انتخاب هر صندلی می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید. علاوه بر این، می توانید اطلاعاتی در مورد وای فای هواپیماها نیز دریافت کنید.

یافتن مسیر پرواز ژاپن به آمریکا و… با گوگل

مسیرهای پروازی آسمان

قطعاً ناگفته نماند و بدیهی است که می توانید از گوگل برای دریافت اطلاعات پرواز استفاده کنید. کافی است شماره پرواز را بدانید. اطلاعات مختصری در مورد آن پرواز برای شما نمایش داده می شود. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید از سایت های پیشنهادی استفاده کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از تیرازیس فایل روش های مشاهده اطلاعات مسیر پرواز کرمان، بندرعباس، تبریز و … را آموزش دادیم، شما از کدام روش برای این کار استفاده می کنید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.