104 هزار میلیارد تومان; مجموع تراکنش های «سداد» در صنعت پرداخت الکترونیک کشور


بیش از دو میلیارد تراکنش ماهانه از طریق USSD Sadad

کد دستوری 737 کد انحصاری شرکت پرداخت الکترونیک سداد است که با شماره گیری آن خدمات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد. پرداخت قبض، خرید شارژ و بسته های اینترنتی از خدمات رایجی است که از طریق USSD انجام می شود.

این سرویس در سال 1401 موفق شد دو میلیارد و 150 میلیارد تومان تراکنش ماهانه داشته باشد که تعداد آن 191 هزار تراکنش در ماه بود.

پروژه های خیریه در 737 و ایوا

سداد در سال 1401 موفق به جذب کمک های مردمی از طریق کد دستوری 737 حدود یک میلیون و 350 هزار تراکنش به ارزش 17 میلیارد تومان به نفع موسسات خیریه و موسسات مردمی شد. مردم از طریق اپلیکیشن ایوا و در طرح مهربانی این اپلیکیشن، یک میلیون و 800 هزار تراکنش به ارزش حدود 21 میلیارد تومان به موسسات خیریه کمک کرده اند. درآمد و کارمزد پرداخت در تمامی این تراکنش ها صفر است.

موسسه خیریه محک، جمعیت هلال احمر، صندوق ملی محیط زیست، خیریه مبارزه با گرسنگی، موسسه خیریه کهریزک، انجمن ام اس ایران، آسایشگاه خیریه فرزندان آسمان، بنیاد کودکان و … از جمله خیریه ها و موسسات خیریه ای هستند که از طریق خدمات شرکت سداد می تواند با آنها همکاری کند.

«سداد» که رسالت اصلی خود را توسعه نظام پرداخت الکترونیک کشور می داند، در سال 1401 با موفقیت به یک میلیون و 500 هزار تماس در واحد پشتیبانی خود پاسخ داده است. محورهای مطرح شده در تماس با پشتیبانی «درخواست پذیرنده برای دریافت اطلاعات شخصی دارنده کارت»، «انتقال وجه از EVA»، «اعلام رمز خریداری شده از طریق کارتخوان به مشتریان» و. ..

سداد در 1402 م

شرکت پرداخت الکترونیک سداد در نظر دارد در سال آینده به رتبه اول سهم بازار از نظر میزان تراکنش های پرداخت الکترونیکی دست یابد. این شرکت همچنین قصد دارد محصولات نرم افزاری خود را در زمینه کیف پول، اپلیکیشن ایوا و باشگاه مشتریان توسعه دهد. در چشم انداز این شرکت برای سال آینده موارد دیگری از جمله توسعه همکاری با سازمان ها و ارگان های بزرگ کشور، ورود به بورس و رشد سود خالص سالانه شرکت به 800 میلیارد تومان نیز ذکر شده است. .

در اردیبهشت 1401 درخواست سداد برای پذیرش در بورس تایید شد و طبق اعلام شرکت اولین مرحله از سه مرحله ورود شرکت به بورس انجام شد. روند قرار گرفتن در فهرست نمادهای بورسی تا پایان سال جاری نهایی می شود. لذا این شرکت اعلام کرده است که در نیمه اول سال 1402 مرحله عرضه سهام و انجام معاملات در بورس را آغاز خواهد کرد.