۷ ویژگی حداقلی که گوشی اندرویدی بعدی شما باید داشته باشد


عکاسی با گوشی های هوشمند روز به روز محاسباتی تر می شود. اگرچه سخت افزار مهم است، اما به اندازه قبل مهم نیست. تقریباً همه تلفن های امروزی دارای سخت افزار دوربین مناسبی هستند. اما این نرم افزار است که تفاوت را ایجاد می کند.

برخی از تلفن ها تمایل به اغراق در رنگ و وضوح دارند. در حالی که دیگران ظاهر واقعی تری از خود نشان می دهند. برخی از آنها در نور کم تصاویر عالی می گیرند. اما ویدیوهای بدی می گیرند. از سوی دیگر برخی دیگر شاهکارهای سینمایی می سازند. اما فاقد فیلتر و ویژگی های جذاب هستند.

برندها بیشتر به مگاپیکسل افتخار می کنند. اما در واقع آنها کیفیت واقعی دوربین را نشان نمی دهند. در عوض، می‌توانید به دو مشخصات دیافراگم و اندازه سنسور نگاه کنید که ممکن است نشان‌دهنده بهتری از کیفیت دوربین باشد.

دیافراگم: میزان نور وارد شده به لنز را کنترل می کند. هرچه دیافراگم بزرگتر باشد که با f کوچک نشان داده می شود (مانند F1.8)، لنز بازتر می تواند باز شود تا نور بیشتری وارد شود. این ویژگی به ویژه برای عکاسی در نور کم بسیار مفید است.

اندازه سنسور: حسگر تصویر نور را دریافت کرده و آن را به تصویر تبدیل می کند. این به طور مستقیم بر وضوح و اندازه تصویر تأثیر می گذارد. اندازه سنسور همیشه مشخص نیست. اما یک سنسور بزرگتر همیشه بهتر است.

با این حال، تنها راه برای قضاوت در مورد کیفیت دوربین گوشی این است که خودتان آن را امتحان کنید یا نظرات را تماشا کنید. علاوه بر دوربین اصلی، دوربین فوق عریض نیز ضروری است. داشتن دوربین های تله فوتو و ماکرو خوب است. اما شاید بسته به ترجیح شما زیاد مهم نباشد.

سایر ویژگی های مورد نیاز