۴۰۰مین سایت ۵G ایرانسل با حضور زارع پور افتتاح شد


روز گذشته مراسم بهره برداری از پروژه های ایرانسل از جمله تکمیل فاز اول پروژه توسعه فراگیر نسل پنجمتوسعه مرکز سوئیچ شمال شرق، فاز اول توسعه خطوط فیبر نوری، سایت های ارتباطی روستایی (USO)، فاز جدید توسعه شبکه تلفن همراه و ثابت (TD-LTE) و نسخه جدید ابر اپلیکیشن ایرانسلمان، با حضور زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان مرکزی ایرانسل برگزار شد.

در این مراسم عیسی زارع پور به اهمیت اینترنت اشیا پرداخت و از ایرانسل که نقش فعالی در توسعه اینترنت اشیا دارد و همچنین سایر اپراتورها خواست راهکارهای مرتبط را به سرعت در اختیار مردم قرار دهد.

بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل نیز فاز اول توسعه جامع 5G را با 400 سایت به پایان رساند و از امروز فاز دوم این پروژه را آغاز خواهیم کرد.

ایرانسل اولین ارائه دهنده شبکه 5G در کشور است و بیشترین تعداد سایت 5G را در ایران دارد. ایرانسل خدمات تجاری 5G را در مرداد ماه 1398 آغاز کرد و تعداد سایت های 5G را در سال های 2019 و 2019 به 9 سایت رساند. این اپراتور از ابتدای سال 1401 پروژه “توسعه گسترده 5G در سراسر ایران” را آغاز و از راه اندازی 106 سایت پنجم خبر داد. سایت های نسل در 8 سپتامبر سال جاری. این اپراتور نیز دیروز 400مین سایت 5G خود را افتتاح کرد.