یک نماینده مجلس: گلایه رئیس جمهور از وضعیت اینترنت فرار است


وی افزود: گلایه و انتقاد رئیس جمهور از وزیر ارتباطات در خصوص مشکلات و کندی اینترنت نوعی دویدن به جلو تلقی می شود زیرا این اتفاقات و محدودیت های چند ماه اخیر بر اساس مصوبات شورا بوده است که رئیس جمهور در رأس و در چنین شرایطی که خودشان منتقد هستند، از کجا باید پیگیر وضعیت اینترنت باشیم؟» این جملات سخنان غلامرضا نوری قزلجه نماینده مجلس است.

اشاره وی به سخنان رئیس دولت سیزدهم در جلسه روز یکشنبه هیات دولت است که در آن رئیس با توجه به استفاده گسترده از فضای مجازی در زندگی و کسب و کار مردم از وزیر ارتباطات خواست تا رفع دغدغه های مردم در زمینه کندی سرعت و سایر مشکلات موجود. پیگیری کنید و فورا آن را برطرف کنید.

این سخنان در حالی بیان شد که محدودیت ها حاصل «مصوبات» شورایی است که ریاست آن را شخص رئیس جمهور بر عهده دارد.

نوری قزلجه نماینده مجلس در گفت وگو با سیتنا حمله خود به وضعیت اینترنت را متوجه دولت کرد و از وضعیت فعلی اینترنت در کشور انتقاد کرد.

وی در خصوص ماموریت رئیس جمهور به وزیر ارتباطات برای رفع نگرانی مردم در خصوص کندی سرعت اینترنت، گفت: ما در کمیسیون تلفیق طرح حراست مجلس، طرح حفاظت از فضای مجازی را به دلیل اعمال محدودیت بر روی اینترنت تصویب نکردیم. اینترنت کشور، چون به دنبال بهبود وضعیت هستیم، در اینترنت بودیم، اما متأسفانه پس از آن در مصوبه شورای عالی فضای مجازی، بخشی از طرح حفاظت به تصویب رسید که درباره تشکیل یک کمیسیون تنظیم مقررات و کانال رسمی برای اعمال محدودیت های اینترنتی باز شد.

یکی از اعضای کمیسیون تلفیق طرح امنیت مجلس ضمن انتقاد از وضعیت اینترنت گفت: در پی اتفاقات اخیر در کشور محدودیت‌های بیشتری برای اینترنت و فضای مجازی ایجاد شد و اکنون که شرایط عادی شده است. بارها از مسئولان مربوطه درخواست بهبود اینترنت کرده‌ایم یا حداقل باید به وضعیت سه ماه پیش برگردند، اما متاسفانه تاکنون به درخواست ما پاسخی داده نشده است.»

نوری قزلجه افزود: انتظار و امیدواری داریم که مسئولان مربوطه وضعیت اینترنت را بهبود بخشند زیرا در این شرایط مردم متحمل ضرر و زیان زیادی شده اند و کسب و کارها نیز آسیب جدی دیده اند و از سوی دیگر اپراتورهای تلفن همراه نیز به این سمت رفته اند. در آستانه ورشکستگی».

وی خاطرنشان کرد: انتظار نداریم مانند سایر کشورهای دنیا اینترنت به روز، ارزان و بهبود یافته دریافت کنیم، تنها خواسته ما این است که با قیمت و کیفیت قبلی به مردم دسترسی داشته باشند.