یک مهد کودک در ایالات متحده اصالت ماری جوانا را با بلاک چین بررسی می کند


یک مهدکودک در کالیفرنیا، ایالات متحده، که شاه بلوط پرورش می دهد، برای تأیید اعتبار گیاهان دارویی خود به بلاک چین و قراردادهای هوشمند روی آورده است. مهد کودک کلون مندوسینو این در نتیجه همکاری بین پروژه EMTRI و برنامه های سازگاری جهانی ایجاد شده است. این مهد کودک از قابلیت های بلاک چین EMTRI برای صدور گواهی های دسته ای برای اصلاح گیاهان استفاده می کند.

نهالستان شاهدانه موسساتی هستند که در زمینه ژنتیک گیاهی تخصص دارند و با هدف توزیع انبوه کلون، نهال و بذر تولید می کنند. به گفته مندوسینو کلونی، استفاده از بلاک چین به مهد کودک اجازه می دهد تا “مراحل اولیه سفر گیاه شاه بلوط به سمت تبدیل شدن به یک محصول برتر” را مستند کند.

گواهی دسته ای نوعی قرارداد هوشمند است که برای هر دسته از کلون های مهد کودک صادر می شود. این گواهی یک “بلوک شناسایی منحصر به فرد” را به هر دانه اختصاص می دهد. این بلوک که توسط Mendocino Clone ایجاد شده است، به بلاک چین مبتنی بر اتریوم این مهد کودک متصل است.

مشتریان این مهدکودک، که شامل مزارع تجاری و داروخانه‌ها می‌شوند، می‌توانند با استفاده از سیستم مبتنی بر بلاک چین صحت و اصل و نسب ژنتیکی کلون‌ها را تأیید کنند. اولین دور کلون هایی که با گواهی دسته ای فروخته می شوند، حدود سه هفته دیگر می رسند.

پرورش دهندگان مجاز که کلون ها را از Mendocino خریداری می کنند، به جوایزی در قالب توکن های EMT (متعلق به EMTRI) دسترسی خواهند داشت. آنها همچنین می توانند در پروژه جدید بلاک چین مشارکت کنند. توکن EMT در اواخر سال 2022 راه اندازی می شود و می توان آن را با USDC در Uniswap مبادله کرد. EMT در هیچ صرافی یا پلتفرم متمرکزی مانند CoinGecko که داده‌های بازار ارزهای دیجیتال را رصد می‌کند، فهرست نشده است.

استفاده از کریپتو برای پرورش پدیده جدیدی نیست. اواخر سال گذشته پروژه ای به نام Cannaland در متاورس با محوریت شاهدانه راه اندازی شد تا دنیایی مجازی برای علاقه مندان به این گیاه دارویی ایجاد کند.