یک ماه تا معرفی watchOS 10؛ “تغییرات بزرگ” در انتظار رابط کاربری اپل واچ


طبق ادعا طبق گزارش بلومبرگ، اپل به دنبال اعمال «تغییرات عمده» در سیستم عامل watchOS سری اپل واچ است. در watchOS 10 شاهد یک رابط کاربری بازطراحی شده با تمرکز ویژه بر ویجت ها خواهیم بود.

مارک آلمانیافشاگر کهنه کار بلومبرگ پیش از این نیز ادعاهای مشابهی را مطرح کرده بود. او چند ماه پیش گفته بود که watchOS جدید با تغییرات زیادی عرضه خواهد شد. گارمن می گوید که ویجت ها به “بخش مرکزی” رابط کاربری اپل واچ تبدیل خواهند شد.

گارمن طراحی جدید watchOS را یادآور «Watchface Siri» و شبیه به «بسته‌های ابزارک» می‌داند. قابلیتی که اکنون در آیفون و آیپد موجود است. بنابراین، کاربران قادر خواهند بود در میان مجموعه ای از ویجت ها حرکت کنند. اپل با طراحی جدید در تلاش است تا دسترسی سریعتر به اطلاعات را بدون باز کردن اپلیکیشن برای کاربران خود فراهم کند.

گارمن می گوید اپل قصد دارد تغییراتی در عملکرد Digital Crown (دکمه چرخشی کنار اپل واچ) ایجاد کند. در نسخه فعلی watchOS، فشار دادن دکمه چرخشی شما را به صفحه اصلی می برد. در watchOS 10، با فشار دادن دکمه چرخشی، رابط ابزارک ها باز می شود.

به گفته گارمان، رابط کاربری جدید ویجت مشابه ویژگی Glances است که قبلا در اپل واچ موجود بود. در نسخه اول watchOS، اگر انگشت خود را به سمت بالا بکشید، صفحه Glances باز می شود. نگاه‌ها دسترسی سریع به اعلان‌ها را فعال کرد. اما در نهایت اپل آن را به دست فراموشی سپرده است.