یک دانشگاه معتبر در فرانسه استفاده از ChatGPT را ممنوع کرد


یکی از برترین دانشگاه های فرانسه برای اولین بار در این کشور اعلام کرد که دانشجویانش مجاز به استفاده از چت بات پیشرفته ChatGPT برای انجام تکالیف دانشگاهی نیستند. ChatGPT، تولید شده توسط شرکت آمریکایی OpenAI، تقریبا به هر سوالی پاسخ می دهد. داده های ChatGPT بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از اینترنت است.

مایکروسافت، غول فناوری ایالات متحده، هفته گذشته اعلام کرد که 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری خواهد کرد. ChatGPT در ماه های اخیر جنجال های زیادی را برانگیخته است.

دانشگاه علم و صنعت پاریس که یکی از معتبرترین دانشگاه‌های فرانسه محسوب می‌شود، در بیانیه‌ای اعلام کرد که هر دانشجویی که از ChatGPT استفاده می‌کند با خطر اخراج از دانشگاه یا حتی ممانعت از دسترسی به خدمات آموزش عالی مواجه خواهد شد. “استفاده از ChatGPT یا هر ابزار اطلاعاتی “یکی دیگر از مواد مصنوعی بدون اشاره مستقیم به آن اکنون کاملاً ممنوع است.”

PoU می‌گوید: دانش‌آموزان می‌توانند از ChatGPT برای اهداف آموزشی و تحت نظارت یک استاد استفاده کنند. مسئولان این دانشگاه در نامه ای خطاب به دانشجویان و اساتید، نگرانی خود را از سرقت علمی دانشگاهی در نتیجه استفاده از ChatGPT اعلام کرده اند.

بیانیه دانشگاه علوم و پو در حالی است که هفته گذشته اعلام شد که ChatGPT امتحانات یک دانشکده حقوق در ایالات متحده را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این چت بات هوشمند همچنین مقالاتی با تمرکز بر اساس قانون اساسی در رابطه با مالیات نوشته است.

جاناتان چوی، استاد دانشکده حقوق در دانشگاه مینه سوتا، امتحانی را که برای دانشجویانش طراحی کرده بود در ChatGPT در دسترس قرار داد. این چت بات توانست با نمره +C در امتحان قبول شود.

ChatGPT با وجود تمام مزایایی که دارد، هنوز در برخی زمینه ها شکست می خورد. به همین دلیل، حداقل در حال حاضر، ChatGPT نمی تواند به عنوان یک منبع کاملا دقیق استفاده شود.

این اولین بار نیست که استفاده از ChatGPT ممنوع می شود. مقامات نیویورک و چندین ایالت دیگر در ایالات متحده اعلام کرده اند که دانش آموزان اجازه استفاده از ChatGPT را ندارند. گروهی از دانشگاه های استرالیا گفته اند که با تغییر فرمت امتحانات از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی جلوگیری خواهند کرد.

بسیاری از دانشگاه ها ابزار خاصی برای تشخیص سرقت علمی دانشگاهی دارند. حداقل یک توسعه دهنده در حال کار بر روی یک برنامه جدید برای تشخیص متن نوشته شده توسط ChatGPT است.