یک افشاگر معروف ادعا می کند که آیفون 15 به قاب تیتانیومی مجهز خواهد شد


بلومبرگ در گزارشی اختصاصی ادعای چند افشاگر دیگر را تایید کرده و می گوید که اپل امسال در تمامی مدل های آیفون 15 از Dynamic Island (حفره کپسول نمایشگر) استفاده خواهد کرد. در حال حاضر تنها آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس به این قابلیت مجهز هستند.

مطابق با مارک گارمناپل سری آیفون 15 را در چهار مدل مانند خانواده آیفون 14 عرضه می کند. آیفون 15 و آیفون 15 پرو دارای صفحه نمایش 6.1 اینچی و آیفون 15 پلاس و آیفون 15 پرو مکس دارای صفحه نمایش 6.7 اینچی خواهند بود. برخی شایعات می گویند که قدرتمندترین مدل آیفون 15 به جای پسوند Pro Max از پسوند Ultra استفاده می کند.

Dynamic Island یک حفره کپسولی شکل است که در بالای نمایشگر آیفون قرار گرفته و جایگزین ناچ می شود. Dynamic Island با استفاده از نرم افزار شکل خود را تغییر می دهد. راس یانگافشاگر صنعت نمایشگر پیش از این ادعا کرده بود که هر چهار مدل از سری آیفون 15 دارای جزیره دینامیک خواهند بود.

اپل قصد دارد برای اولین بار در آیفون 15 از پورت USB-C استفاده کند تا شاهد پایان دوران آیفون های مجهز به پورت لایتنینگ باشیم. تجهیز آیفون به USB-C نتیجه قوانین سختگیرانه ای است که اتحادیه اروپا در سال 2022 تصویب کرد.

مقالات مرتبط

مارک گارمن می گوید که اپل امسال در مدل های پرو و ​​پرو مکس از قاب تیتانیومی استفاده می کند که استحکام بالاتری دارد. همچنین در آیفون های رده بالای 2023 دکمه های کنترل صدا و پاور از مکانیزم غیر متحرک استفاده خواهند کرد. در حال حاضر دکمه های آیفون به صورت فیزیکی حرکت می کنند. اپل دو موتور Taptic جدید را به آیفون اضافه خواهد کرد تا از مکانیزم غیر متحرک آن بهره مند شود، به طوری که با فشار دادن دکمه ها حسی شبیه به ترک پد مک بوک به کاربر القا می کند.

اگر اپل از سنت چند سال گذشته پیروی کند، در پایان سپتامبر 1402 از گوشی های سری آیفون 15 رونمایی خواهد کرد.