یکی دیگر از موانع خرید اکتیویژن بلیزارد؛ اتحادیه اروپا می آید!


رویترز اخیرا گزارش داد که کمیسیون اروپا احتمالاً هشداری به مایکروسافت در مورد خرید Activision Blizzard صادر می کند. این معامله 69 میلیارد دلاری تاکنون توسط چندین نهاد نظارتی از جمله کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC)، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) و کمیسیون اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفته است. اکنون به نظر می رسد که این شرکت لیستی از نگرانی های ناشی از نهایی شدن قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد را دریافت کند.

کمیسیون اروپا بیانیه اعتراضات خود را با مایکروسافت به اشتراک خواهد گذاشت که مشکلات مربوط به خرید Activision Blizzard را بیان می کند. رویترز گزارش داد که کمیسیون در حال آماده سازی این هشدار است و انتظار می رود در هفته های آینده آن را برای غول فناوری مستقر در ردموند ارسال کند.

کمیسیون اروپا تا 11 آوریل 2023 (22 آوریل 1402) فرصت دارد تا درباره خرید اکتیویژن بلیزارد تصمیم بگیرد. انتظار می‌رود که تصمیم اتحادیه اروپا بر مسیر پیش‌روی این توافق تأثیر بگذارد.

مایکروسافت می گوید:

انتظار می رود مایکروسافت چندین راه حل را به اتحادیه اروپا و CMA ارائه دهد. این شرکت همچنین تعهدی 10 ساله برای ارائه بازی محبوب Call Of Duty به نینتندو سوییچ و استیم دارد، احتمالاً در تلاش برای تحت تأثیر قرار دادن آژانس‌های نظارتی. برد اسمیترئیس مایکروسافت پیشنهاد داد تا قراردادی مشابه با سونی امضا شود تا این فرنچایز بازی محبوب در پلی استیشن باقی بماند.

در نوامبر 2022، Windows Central گزارشی منتشر کرد که در آن استدلال می‌کرد که موضع اتحادیه اروپا در مورد معامله مایکروسافت با Activision Blizzard به خطر افتاده است. این گزارش بر اظهارات جنجالی متمرکز است ریکاردو کاردوسو، معاون بین نهادی و واحد توسعه بر اتحادیه اروپا تمرکز کرد. در این گزارش به عوارض فراوان این معامله نیز اشاره شده است.