یکی از کارمندان توییتر از ایلان ماسک انتقاد کرد و پنج ساعت بعد اخراج شد


از زمان تصاحب توییتر الون ماسکهزاران نفر از کارمندان این شبکه اجتماعی اخراج شده اند و ده ها نفر نیز استعفا داده اند، اما آخرین نمونه اخراج کارکنان توییتر بسیار جنجالی شده است. بر اساس گزارش Verge، ایلان ماسک گفت اریک فراونهوفرکارمندی که علناً با او در توییتر بحث کرده بود. اخراج شده است.

جدال بین ایلان ماسک و اریک فراونهوفر روز یکشنبه آغاز شد، زمانی که ماسک در توییتی به دلیل سرعت پایین توییتر “در بسیاری از کشورها” عذرخواهی کرد و گفت این شبکه اجتماعی مبتنی بر متن بیش از 1000 کار مبتنی بر پردازش را برای بارگیری جدول زمانی خود انجام داده است (صفحه اصلی). ). از پروتکل RPC “که به صورت آزادانه گروه بندی شده است” استفاده می کند. یعنی توییتر باید چندین بار برای نمایش صفحه اصلی به سرورهای دیگر رفته و منتظر پاسخ هر درخواست باشد.

اریک فراونهوفر در پاسخ به ادعای ایلان ماسک گفت که او 6 سال است که روی نسخه اندروید توییتر کار می کند و بر اساس تجربه خود، آنچه مدیرعامل جدید این شبکه اجتماعی ادعا کرده دروغ است. این اولین بار نیست که کارمندان یکی از شرکت های ایلان ماسک ادعای او را زیر سوال می برند، اما فراونهوفر بر خلاف سایر موارد قبلی توضیحات مفصلی ارائه کرده است.

به گفته Fraunhofer، توییتر هیچ درخواست RPC ارسال نمی‌کند و در عوض هنگام باز شدن، «حدود 20 درخواست در پس‌زمینه» را ثبت می‌کند. در پاسخ به ادعای فراونهوفر، ماسک گفت: “این واقعیت که شما نمی دانید که در هنگام استفاده از توییتر تا 1200 میکروسرویس فراخوانی می شود، خوب نیست.” فراونهوفر بار دیگر ادعای ماسک را رد کرد و گفت: “تعداد درخواست های مورد نیاز برای ایجاد جدول زمانی نزدیک به 200 است نه 1200.”

گفتگوی ایلان ماسک و اریک فرانهوفر برای مدت نسبتا طولانی ادامه داشت و موضوعات مختلفی در آن مورد بحث قرار گرفت. ماسک در توییتی از اریک فراونهوفر پرسید که او شخصا برای رفع کندی توییتر در اندروید چه کرده است. فراموش نکنید مکالمه اصلی با این ادعا شروع شد که توییتر “در بسیاری از کشورها” کند است، نه در اندروید.

یکی از کاربران توییتر نوشت که ماسک احتمالاً نمی خواهد به همکاری با فراونهوفر ادامه دهد و مدیر عامل و رهبر جدید توییتر پاسخ داد: “او اخراج شده است.”

فراونهوفر به درخواست The Verge برای جزئیات بیشتر پاسخ نداد، اما به فوربس گفت که حساب شرکت او پنج ساعت پس از درگیری با ایلان ماسک قفل شده است. او همچنین گفت که هیچ اطلاعات رسمی مبنی بر اخراج خود از توییتر دریافت نکرده است.

مقالات مرتبط:

بسیاری از کاربران توییتر از ایلان ماسک به دلیل اخراج فراونهوفر انتقاد کرده اند و در میان منتقدان تعدادی از کارمندان فعلی توییتر نیز حضور دارند. یکی از کارمندان توییتر از اخراج های گسترده و همچنین ادعاهای ماسک در مورد درخواست های RPC انتقاد کرد و گفت ماسک نمی داند زیرساخت های توییتر چگونه کار می کند. افراد دیگری که در توییتر کار نمی کنند، اقدامات ایلان ماسک را زیر سوال برده اند.

ماسک می گوید اطلاعاتی در مورد درخواست های RPC از چندین مهندس توییتر دریافت کرده است. او بدون ذکر نام اریک فرانهوفر نوشت: «کارمند سابق اشتباه می کند.

فراونهوفر در توییتی نوشت که دعوای عمومی با ایلان ماسک در توییتر «قطعاً احمقانه» بود، اما به نظر نمی‌رسد که او خیلی نگران اخراج شدنش باشد. گفته می شود که وی قبلا از برخی شرکت ها درخواست کار دریافت کرده است.