گوگل 9 ویژگی جدید اندروید را در کنگره جهانی موبایل معرفی کرد


کنگره جهانی موبایل هم اکنون در بارسلون اسپانیا در حال برگزاری است. این هفته احتمالاً شاهد اخبار مرتبط با فناوری هستیم که برخی از آنها هیجان‌انگیزتر هستند و شامل ویژگی‌های جدید گوگل می‌شوند. امروز این شرکت 9 ویژگی جدید اندروید را معرفی کرد که متکی به نسخه خاصی از سیستم عامل نبوده و قرار است تمامی کاربران اندروید از آن بهره مند شوند.

حدود نیمی از این ویژگی ها در حال حاضر در دسترس هستند. با این حال، مشخص نیست که چه زمانی سایر ویژگی ها معرفی می شوند. در ادامه به بررسی مختصر تمامی این ویژگی ها می پردازیم. می توانید انتظار داشته باشید که از امروز آنها را در تلفن ها و تبلت های اندرویدی خود مشاهده کنید.

ویژگی های جدید اندروید امروز ارائه می شود

بزرگنمایی صفحه در کروم برای اندروید: قبلاً، اگر می‌خواستید در اندروید کروم بزرگ‌نمایی کنید، باید روی کل صفحه بزرگنمایی می‌کردید، درست مانند زوم کردن روی یک تصویر ثابت. اما اکنون این امکان را دارید که اندازه متن، تصاویر و ویدیو را در Chrome Beta افزایش دهید و همچنان طرح صفحه را حفظ کنید. همچنین می توانید سطح بزرگنمایی پیش فرض را در Chrome for Android تنظیم کنید.

حذف نویز در Google Meet: حذف نویز در Google Meet اکنون در بسیاری از تلفن‌ها و تبلت‌های مدرن در دسترس است. اما به زودی در بسیاری از گوشی های هوشمند دیگر نیز در دسترس خواهد بود. احتمالا تا حدودی با این ویژگی آشنا هستید. حذف نویز باعث کاهش صدای پس زمینه در هنگام صحبت می شود و برای افرادی که جلسات مهمی را در مکان های شلوغ مانند فرودگاه ها یا کافی شاپ ها برگزار می کنند بسیار مناسب است.

حاشیه نویسی PDF در Google Drive: این ویژگی کاملاً جدید اندروید به شما امکان می دهد با استفاده از انگشت یا قلم خود در برنامه Google Drive روی یادداشت ها در فایل های PDF نقاشی کنید. علاوه بر این، در صورت تمایل می‌توانید قسمت‌های مهم متن را برجسته کنید تا وقتی کسی متن را می‌خواند، برجسته شود.

ترکیبات جدید آشپزخانه ایموجی: ترکیب دو شکلک مختلف اکنون در Emoji Kitchen برای Gboard امکان پذیر است. اما اکنون می توانید ترکیب های جالب تری ایجاد کنید.

ویژگی های اندروید که در آینده معرفی خواهند شد

گوگل در مورد زمان عرضه این ویژگی ها صحبتی نکرده است، اما به احتمال زیاد در آینده نزدیک منتشر خواهند شد.

جفت‌سازی سریع در دستگاه‌های Chromebook: اگر یک جفت هدفون دارید، به زودی می‌توانید آن‌ها را تنها با یک ضربه به Chromebook خود متصل کنید. البته، اگر هدفون از قبل به تلفن هوشمند شما وصل شده باشد، نیازی به تنظیم آن نخواهید داشت. زیرا آنها به طور خودکار در Chromebook قرار خواهند گرفت.

ویجت تک یادداشت Google Keep: با این ویجت جدید، می توانید یادداشت های خود را مدیریت کنید و لیست کارهای خود را مستقیماً از صفحه اصلی بررسی کنید.

انیمیشن های Tap-to-Pay در Wallet: هنگامی که پرداختی را از طریق Wallet انجام می دهید، انیمیشن های جدیدی را مشاهده خواهید کرد که تراکنش را تایید می کند. گوگل نگفت که از این انیمیشن ها چه انتظاری باید داشته باشید. اما او تاکید کرد که شامل حیوانات نیز می شود.

عوارض Google Keep در Wear OS: می‌توانید به سرعت به یادداشت‌های Keep و سایر ویژگی‌ها از صفحه اصلی ساعت هوشمند Wear OS 3+ خود دسترسی پیدا کنید.

حالت‌های جدید صدا و نمایش برای Wear OS: این ویژگی جدید Wear OS 3+ دسترسی را در ساعت‌ها بهبود می‌بخشد. می توانید به جای استریو صدای مونو داشته باشید و از حالت های تصحیح رنگ و صفحه نمایش سیاه و سفید استفاده کنید.