گوگل پلی در اپراتورهای ایرانسل و رایتل رفع فیلتر شد


گوگل پلی استور، فروشگاه اینترنتی خرید و فروش و دانلود اپلیکیشن، بازی و سایر مطالب مرتبط با دستگاه های اندرویدی گوگل، عصر امروز دوشنبه 5 آذرماه در اپراتورهای ایرانسل و رایتل رفع فیلتر شد. این فروشگاه عصر جمعه اول مهر فیلتر شد.

این اپلیکیشن دو روز پس از فیلتر شدن پیام رسان اینستاگرام و واتس اپ زیر تیغ فیلتر رفت. در اولین روز پاییز، علاوه بر گوگل پلی، تعدادی پلتفرم دیگر مانند لینکدین، اپ استور و وب سایت استارلینک نیز در دسترس کاربران دارای آدرس IP ایرانی قرار نگرفت.

لینکدین، اپ استور و وب سایت استارلینک 25 روز بعد، یعنی در 26 مهر، فیلتر شدند تا گوگل پلی در لیست پلتفرم های سیاهی قرار گیرد که پس از اتفاقات اخیر در کشور از دسترس کاربران خارج شده است. اینستاگرام و واتس اپ.

عصر امروز عصر تاریک قطع دسترسی به گوگل پلی استور به پایان رسید و این پلتفرم بین المللی ابتدا در اپراتورهای ایرانسل و رایتل در دسترس قرار گرفت تا کاربران اندرویدی که از اپراتورهای مذکور استفاده می کنند پس از 116 روز بار دیگر از VPN استفاده کنند. به این فروشگاه اینترنتی دسترسی داشته باشید.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا این رفع فیلتر برای گوگل پلی ادامه خواهد داشت و سایر اپراتورهای ثابت و همراه از جمله همراه اول محدودیت اعمال شده را حذف خواهند کرد یا خیر. البته سوال مهم دیگر این است که آیا به زودی فیلترینگ اینستاگرام و واتس اپ حذف می شود؟