گوگل ویژگی های Memory Saver و Energy Saver را به کروم اضافه کرد


به گزارش The Verge، نسخه دسکتاپ گوگل کروم دارای دو ویژگی جدید است صرفه جویی در حافظه و صرفه جویی در انرژی مجهز است که از امروز در دسترس هستند. Memory Saver به کاربران این امکان را می دهد که حافظه اشغال شده توسط Chrome را تا 30% کاهش دهند. وقتی درصد باتری لپ تاپ کم باشد، Energy Saver شارژ را افزایش می دهد.

به گفته گوگل، حالت Memory Saver فضای اشغال شده توسط برگه هایی را که از محتوای آنها بازدید نمی کنید آزاد می کند. با این کار، تجربه وبگردی روان تری در اختیار کاربر قرار می گیرد. اگر بخواهید، می‌توانید وب‌سایت‌های مهم را به لیست سفید ذخیره‌کننده حافظه اضافه کنید تا بتوانند در پس‌زمینه به کار خود ادامه دهند.

ویژگی ذخیره‌سازی حافظه گوگل کروم

ویژگی Energy Saver با محدود کردن فعالیت پس‌زمینه و جلوه‌های بصری (مانند پیمایش صاف) در وب‌سایت‌هایی با انیمیشن‌های زیاد، عمر باتری را بهبود می‌بخشد. این قابلیت زمانی فعال می شود که شارژ باتری دستگاه به کمتر از 20 درصد برسد. گوگل دقیقاً اعلام نکرده است که صرفه جویی در انرژی چقدر عمر باتری را افزایش می دهد.

ویژگی صرفه جویی در باتری گوگل کروم

دو ویژگی جدید گوگل کروم به تدریج عرضه می شوند و احتمالاً در هفته های آینده آنها را دریافت خواهید کرد. Memory Saver و Energy Saver در منوی سه نقطه Google Chrome در دسترس خواهند بود.