گوگل ویژگی های جدید موتور جستجو را ارائه کرد


گوگل در رویدادی به دور از هیجان، آخرین دستاوردهای خود را در زمینه هوش مصنوعی ارائه کرد. برخلاف انتظار، گوگل نتوانست از رقیب مستقیم “بینگ جدید” مایکروسافت، موتور جستجویی که شب گذشته معرفی شد، در رویداد جدید خود رونمایی کند. نسخه جدید موتور جستجوی بینگ وارد مرحله آزمایشی شده و هیجان زیادی را در بین کاربران ایجاد کرده است.

به گزارش The Verge، در بخشی از رویداد امروز، گوگل اعلام کرد که از ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای خلاصه کردن اطلاعات در وب استفاده خواهد کرد. در مثالی از موتور جستجوی گوگل پرسیده شد که بهترین صورت فلکی کدامند؟ گوگل با استفاده از هوش مصنوعی فهرستی از صورت های فلکی جالب و نحوه رصد آنها را به نمایش گذاشت.

گوگل در رویداد امروز گفت که قابلیت های جدید ناشی از هوش مصنوعی مولد به موتور جستجوی این شرکت کمک می کند تا اطلاعات پیچیده را سازماندهی کند. در حال حاضر مشخص نیست که ویژگی جدید گوگل چه زمانی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

گوگل یکی از پیشروان جهان در زمینه هوش مصنوعی است. اما سرعت رشد پروژه های هوش مصنوعی این شرکت بسیار کند است. اگرچه موتور جستجوی گوگل در حال حاضر از هوش مصنوعی استفاده می کند، غول فناوری آمریکایی هنوز رقیبی مستقیم برای ChatGPT ارائه نکرده است.

دوشنبه گذشته، گوگل از یک چت بات به نام Bard رونمایی کرد که در حال حاضر در نسخه بتا محدود است. گوگل اسکرین شات جدیدی از Bard منتشر کرده است. در این اسکرین شات از بارد پرسیده می شود که مزایا و معایب خودروهای برقی چیست؟ در پاسخ، بارد چندین نقطه را روی صفحه نمایش داد و به نکات مختلفی اشاره کرد.