گوگل نظارت بر خریدهای درون برنامه ای فرزندشان را برای والدین آسان تر کرد


به گزارش Gizmodo، گوگل تغییراتی را در فروشگاه آنلاین پلی استور اعمال کرده است تا از مشکلی که تعدادی از خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می کنند جلوگیری کند. در حین استفاده از اپلیکیشن، کودکان ممکن است هزاران دلار برای خریدهای درون برنامه ای بدون اجازه والدین خرج کنند (این اتفاق چندین بار در بازی Fortnite رخ داد و در نتیجه Epic Games جریمه سنگینی متحمل شد).

ویژگی‌های کنونی سرویس خانواده Google به والدین امکان می‌دهد تعیین کنند که آیا فرزندانشان می‌توانند محتوای پولی بخرند و خریدهای درون برنامه‌ای انجام دهند. در قالب سیستم Google، کودک درخواستی را برای والدین ارسال می کند و تا زمانی که والدین تأیید نکنند نمی تواند خرید کند. پس از خرید، رسید برای والدین ارسال می شود.

گوگل می گوید ویژگی مورد بحث در دستگاه های اندرویدی برای افرادی که والدینشان نوع خاصی از پرداخت را از پیش تعریف کرده اند در دسترس است. به لطف تغییرات جدید، والدین می توانند ببینند فرزندشان به دنبال خرید چه چیزی است. آنها همچنین می توانند روش پرداخت را کنترل کنند. علاوه بر این، والدین می توانند به جزئیات بیشتری در مورد برنامه مورد علاقه فرزندشان دسترسی داشته باشند.

مقالات مرتبط

سرویس Family Link گوگل از سال 2017 در دسترس است و به والدین اجازه می دهد تا برنامه ها و مدت زمانی که فرزندشان از تلفن استفاده می کند نظارت کنند. چند ماه پیش، Google Family Link را مجدداً طراحی کرد و یک تب جدید Controls اضافه کرد تا والدین بتوانند استفاده از تلفن یا برنامه‌های خاص را محدود کنند.

Family Link یک برگه داخلی برای بررسی برنامه‌های دانلود شده، درخواست‌های خرید و نظارت بر وب‌سایت‌های مسدود شده دارد. والدین می‌توانند مکان فرزندشان را به‌طور هم‌زمان از طریق Family Link ردیابی کنند.