گوگل می گوید فرمان ضد تراست هند امنیت ملی را تهدید می کند


گوگل روز جمعه هشدار داد که در صورت اجازه اجرای حکم مرجع ضد انحصار هند، این اقدام باعث افزایش قیمت محصولات این شرکت در بازار جنوب آسیا می شود و علاوه بر این، تعداد اپلیکیشن های اندرویدی کنترل نشده نیز افزایش می یابد که در نظر گرفته شده است. تهدیدی برای امنیت شخصی و ملی و در آینده نگرانی ها را تشدید خواهد کرد.

گوگل در پستی اعلام کرد:

به گزارش TechCrunch، کمیسیون رقابت هند دو جریمه را علیه گوگل اعمال کرده است زیرا معتقد است سازنده اندروید از موقعیت غالب پلی استور در این کشور سوء استفاده کرده و سازندگان گوشی های اندرویدی را مجبور کرده است تا کل مجموعه اپلیکیشن های گوگل موبایل را نصب کنند. به طور پیش فرض در محصولات خود

رگولاتور هند به گوگل دستور داده است تا تغییراتی در رویه های تجاری خود ایجاد کند که به گفته تحلیلگران می تواند توانایی های مالی این شرکت را در بازار این کشور تضعیف کند. گوگل علیه دستورالعمل های مذکور در دادگاه های هند شکایت کرده است.

غول جستجوی اینترنتی در پست وبلاگ خود گفت:

گوگل همچنین هشدار داد که در صورت رعایت دستورات ناظر ضد تراست هند، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها باید هزینه بیشتری بپردازند. این شرکت در بخشی دیگر از پست وبلاگ خود نوشت:

گوگل می‌گوید دستورات تنظیم‌کننده هند، کار توسعه‌دهندگان را مانند امروز غیرممکن می‌کند و توسعه‌دهندگان بزرگ‌تر که قادر به پشتیبانی از طیف وسیع‌تری از نسخه‌های غیررسمی اندروید بر اساس مقیاس خود هستند، به جای بهبود کیفیت محصول، بر تسلط بر بازار تمرکز خواهند کرد.

هند بزرگترین بازار گوگل از نظر تعداد کاربران است. به گفته شرکت تحقیقاتی Counterpoint، سیستم عامل موبایل گوگل بر روی 97 درصد از 600 میلیون گوشی هوشمند این کشور اجرا می شود.

در سال 2020، گوگل متعهد شد در سال های آینده 10 میلیارد دلار در بازار جنوب آسیا سرمایه گذاری کند. این شرکت تاکنون بیش از 5.5 میلیارد دلار در غول های مخابراتی محلی هند از جمله Jio Platforms و Airtel سرمایه گذاری کرده است.