گوگل مدل هوش مصنوعی پیشرفته PalM را برای رقابت با GPT-3 OpenAI منتشر کرد


گوگل امگا به یکی از مدل های زبان پیشرفته دسترسی دارد هوش مصنوعی خود به نام PalM را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد. غول جستجوی اینترنتی در حال راه اندازی API برای این مدل هوش مصنوعی به همراه ابزارهای دیگر برای سازمان ها است. این ابزارها از طریق درخواست های ساده زبان طبیعی امکان تولید متن، تصویر، کد، ویدئو، صدا و … را فراهم می کنند.

گزارش کردن Verge، PalM یک مدل زبان بزرگ یا LLM است که می تواند مشابه GPT استفاده شود OpenAI یا LLaMA متا در نظر گرفته شد. گوگل برای اولین بار این مدل را در آوریل 2022 معرفی کرد. هوش مصنوعی و انعطاف پذیری پیشرفته ای است که می توان از آن برای تولید یا ویرایش محتوای مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، PALM را می توان آموزش داد تا امکان مکالمه با کاربران را فراهم کند، به عنوان مثال ChatGPT ارائه می دهد. علاوه بر این، می توان از این مدل برای انجام کارهایی مانند خلاصه کردن متن یا حتی کدنویسی استفاده کرد.

برای سهولت فرآیند آموزش PalM، گوگل برنامه جدیدی به نام MakerSuite را همراه با API این مدل هوش مصنوعی راه اندازی کرده است. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود گفت: «با MakerSuite می‌توانید درخواست‌های خود را ارسال کنید و مجموعه داده‌های مدل را افزایش دهید. علاوه بر این، امکان سفارشی سازی مدل در اختیار توسعه دهندگان قرار دارد. گوگل می گوید که PalM حتی می تواند وظایف آموزشی فشرده محاسباتی را انجام دهد و می تواند از طریق سرویس های ابری این شرکت اجرا شود.