گوگل قابلیت پخش یکپارچه موسیقی در دستگاه های صوتی را به اندروید 13 اضافه می کند


گوگل ویژگی های جدیدی را برای اندروید 13 آماده کرده است که جابجایی بین دستگاه های صوتی هنگام گوش دادن به موسیقی را برای کاربران آسان تر می کند. بنابراین، هنگام گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود، با توجه به نزدیکی شما به دستگاه های صوتی مختلف، موسیقی همچنان در آنها پخش می شود. در واقع، غول جستجوی اینترنتی امکان پخش یکپارچه موسیقی را بین گوشی های هوشمند، بلندگوهای هوشمند، هدفون، تلویزیون، اتومبیل و غیره فراهم کرده است.

ویژگی صوتی جدید اندروید 13 از کیت توسعه نرم افزار (SDK) استفاده می کند که گوگل سال گذشته منتشر کرد. این فناوری از بلوتوث کم انرژی، Wi-Fi استفاده می‌کند تا تشخیص دهد که کدام دستگاه‌های صوتی از نظر فیزیکی به کاربر نزدیک‌تر هستند، و سپس تعیین می‌کند که آیا کاربر ممکن است بخواهد موسیقی را از دستگاه دیگری بر اساس فعالیت فعلی خود پخش کند یا خیر. به عنوان مثال، هنگام پاسخ دادن به تماس، پخش صدا را از بلندگوی بلوتوث به تلفن خود تغییر دهید.

به گزارش The Verge، ویژگی Uninterrupted Listening شباهت هایی با روش انتقال خودکار صدا بین محصولات اپل دارد. ساندیپ چیووکولامدیر محصول اندروید در یک پست وبلاگی اعلام کرد که گوگل در تلاش است با همکاری Spotify و YouTube Music روی ویژگی های اعلان کار کند. این شرکت ویژگی‌هایی مانند Fast Pair، NearbySHare و Chromecast را به SDK اضافه کرده است تا استفاده از چندین دستگاه را آسان‌تر کند.

گوگل همچنین با Spotify همکاری کرده است تا پشتیبانی از Spotify Connect را به ابزار انتقال رسانه اندروید 13 اضافه کند. این ویژگی به کاربران این امکان را می‌دهد که هنگام پخش موسیقی در پلتفرم Spotify راحت‌تر بین تلفن‌ها، تبلت‌ها، بلندگوها، تلویزیون‌ها و سایر دستگاه‌های سازگار Spotify Connect جابه‌جا شوند. گوگل هنوز جزئیاتی در مورد تاریخ عرضه این ویژگی ها ارائه نکرده است، اما ما انتظار داریم که در سال جاری در دسترس قرار گیرند.